Řešení pro elektronickou evidenci tržeb

Název práce: Řešení pro elektronickou evidenci tržeb
Autor(ka) práce: Rolli, Andreas
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Manda, Libor
Diplomová práce se zabývá srovnáním a zhodnocením vybraných řešení či produktů/služeb pro elektronickou evidenci tržeb. Je vybráno 8 řešení pro EET, která jsou zhodnocena pomocí metody vícekriteriálního hodnocení (15 kritérií) a výstupem je jedno číslo v intervalu <1;10>, které určuje kvalitu a hodnotu daného řešení. Vybraná řešení pokrývají typy od samotných SW aplikací až po pokladní systémy. Protože srovnávače řešení pro EET jsou zaměřeny na konkrétní služby s cílem získat provizi za následný prodej, tak splnění cíle je přínosem, jelikož se jedná o nezávislé porovnání a zhodnocení řešení. Druhá část diplomové práce se zabývá vytvořením ukázkové software aplikace pro elektronickou evidenci tržeb. Jedná se o naprogramování aplikace v programovacím jazyce C# a vývojovém prostředí Microsoft Visual Studio 2013, resp. aplikace která odešle data do systému EET a přijme odpověď (fiskalizace tržby). Celá komunikace probíhá v neprodukčním prostředí zvané Playground, které je určeno pro vývojáře. Součástí přílohy diplomové práce jsou zdrojové kódy, které může vývojář použít pro svoji pokladní aplikaci či systém. Přínosem ukázkové aplikace je vyplnění místa, které neučinila Finanční správa. Ta vydala jen technickou specifikaci, která je pouze interpretací zákona.
Klíčová slova: certifikát; C#; fiskalizace; SOAP; SW aplikace; EET; digitální podpis; srovnání řešení; řešení EET; XML; elektronická evidence tržeb
Název práce: Solution for registration of sales
Autor(ka) práce: Rolli, Andreas
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Manda, Libor
This thesis deals with a comparison and an evaluation of chosen solutions or products/services for registration of sales. For registration of sales were selected 8 solutions which are evaluated by the method of multi-criteria evaluation (15 criterions) and the output is one number in a range from 1 to 10 which determines quality and value of the solution. The selected solutions cover all the types from simple SW applications to the POS systems. Accomplishment of the objective is beneficial, as the comparisons and evaluations are independent in this thesis and also because the web portals based on comparisons of solutions for registration of sales focus on earnings. The second part of this thesis deals with a creation of an exemplary software application for registration of sales. The application is programmed in C# programming language and Microsoft Visual Studio 2013 development environment. The application sends data to the system of registration of sales and receives a response (fiscalization). The whole communication takes place in a non-production environment known as Playground, which is intended for developers. A part of the attachment of this thesis is a set of source codes which developers can use for their POS application or system. A benefit from the exemplary application is a completion of blank spaces which were not previously filled by Financial Authority. Financial Authority only published a technical specification which is only an interpretation of the law.
Klíčová slova: registration of sales; SW application; certificate; C#; registration of sales solution; fiscalization; SOAP; XML; solution comparsion; digital signature

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií