Podpora exportu společnosti Mega a.s. na trhu Jihoafrické republiky

Název práce: Podpora exportu společnosti Mega a.s. na trhu Jihoafrické republiky
Autor(ka) práce: Steklá, Petra
Vedoucí práce: Jurek, Martin
Oponenti práce: Prouzová, Juliana
Tématem diplomové práce je Podpora exportu společnosti MEGA a.s. na trhu Jihoafrické republiky. První část nastiňuje možné formy vstupu na zahraniční trh a následnou podporu exportu ze strany státu. V druhé části je charakterizována a analyzována obchodní situace společnosti MEGA a.s., resp. nabídka, a to na základě rozhovoru se zástupcem společnosti. Třetí část se zabývá analýzou trhu Jihoafrické republiky z hlediska významných informací pro exportéry, resp. poptávkou. V této části byl také uskutečněn rozhovor se zástupcem agentury CzechTrade, který nastínil aktuální makroekonomickou situaci v JAR vč. názvu úspěšné české firmy podnikající na tomto trhu. Na základě vlastního průzkumu bylo uskutečněno dotazníkové šetření se zástupci českých úspěšných společností obchodně působících na trhu JAR. Výstupem z této diplomové práce je doporučený postup, jak pronikat na trh JAR s ohledem na státní podporu exportu, nabídku společnosti, poptávku trhu, vlastní zkušenosti ostatních společností a aktuální situaci v místě expanze.
Klíčová slova: státní podpora exportu; podpora exportu; MEGA a.s.; expanze; Jihoafrická republika
Název práce: Export support for MEGA Company on the market of the Republic of South Africa
Autor(ka) práce: Steklá, Petra
Vedoucí práce: Jurek, Martin
Oponenti práce: Prouzová, Juliana
The topic of this master thesis is Export support for MEGA Company on the market of the Republic of South Africa. The first part outlines possible forms of expansion to the foreign market and then State support of export. In the second part there is characterized and analyzed the business situation of MEGA Company, or rather Offer, based on an interview with a Company representative. The third part deals with the analysis of the South African market in terms of significant information for exporters, or rather Demand. In this part there was also carried out an interview with a representative of CzechTrade, which outlined the current macroeconomic situation in the Republic of South Africa and the name of a successful Czech company doing business on this market. Based on own survey, there was also carried out a questionnaire survey with representatives of Czech successful companies doing business on the South African market. The output of this master thesis is the proposal of expansion to the market of the Republic of South Africa in regards of State support of export, Company's offer, market demand, own experience of other companies and current situation on the market of expansion.
Klíčová slova: MEGA Company; South Africa; Expansion; Export support; State support of export

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů