Unifikace webových portálů z front-endového pohledu

Název práce: Unifikace webových portálů z front-endového pohledu
Autor(ka) práce: Marek, Libor
Vedoucí práce: Oškrdal, Václav
Oponenti práce: Sýkorová, Petra
Tato diplomová práce se zabývá problematikou vytváření, resp. návrhu webových stránek s praktickým zaměřením na Allianz pojišťovnu, a.s. Součástí teoretické části je stručná historie vývoje webových stránek, dále je zde definován model úspěšných webových stránek a představena metodika jejich vytváření (včetně popisu nástrojů a technik, kterých se při návrhu webových stránek využívá). V rámci zmíněné metodiky je mj. popsána oblast User Experience (UX) včetně aspektů, které mají při návrhu webového řešení velkou váhu. Praktická část práce, která je pojata formou případové studie, vychází z definovaného modelu a postupu vytváření webových stránek. Stěžejní bod pak představuje vlastní návrh webového řešení pomocí wireframe a mockup modelů. Vytvořené návrhy jsou v závěrečné části podrobeny vyhodnocení vůči stanoveným hypotézám a obchodním cílům a požadavkům společnosti.
Klíčová slova: webová stránka; mockup; wireframe; design; UX
Název práce: Front-end unification of web portals
Autor(ka) práce: Marek, Libor
Vedoucí práce: Oškrdal, Václav
Oponenti práce: Sýkorová, Petra
This diploma thesis is dealing with the problem of creating or more preciously with the design of websites practically aiming on Allianz Insurance Company. In a theoretical part there is a brief history of the development of websites and there is also defined the model of successful websites and there is presented the methodology of their creation (with the description of tools and techniques that are usually used). Within mentioned methodology there is a description of the field of User Experience (UX) also with the aspects that are taken into consideration during creating a website. Practical part, which has the form of the case study, is based on defined model and procedure of creating a website. The crucial point of the practical part is a design of website arrangement in a way of wireframe and mockup models. At the end of given thesis, created designs are assessed according to determined hypothesis and to business aims and requirements of given company.
Klíčová slova: website; mockup; design; UX; wireframe

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky