Ochrana osobních údajů v kontextu datového skladu

Název práce: Ochrana osobních údajů v kontextu datového skladu
Autor(ka) práce: Tůma, David
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Kosíková, Jana
Diplomová práce se zabývá problematikou ochrany osobních údajů v České republice s vazbou na legislativu Evropské unie. Hlavním předmětem práce je podrobný rozbor aktuálních právních norem a identifikace požadavků vyplývající z přijatých změn. Nalezené změny jsou prakticky posuzovány z perspektivy datového skladu a pro každou z nich je představeno i praktické řešení.
Klíčová slova: ochrana osobních údajů; nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů; datový sklad
Název práce: Protection of personal data in the context of a data warehouse
Autor(ka) práce: Tůma, David
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Kosíková, Jana
Diploma thesis deals with problematics of protection of personal data in Czech republic with link to legislation of European Union. The main subject of the thesis is detailed analysis of current legal standards and identifying the requirements resulting from the changes adopted. The found changes are practically judged from the data warehouse perspective and for each of them is presented a practical solution.
Klíčová slova: data warehouse; protection of personal data; General Data Protection Regulation

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií