Analýza mobilních běžeckých aplikací

Název práce: Analýza mobilných bežeckých aplikácií
Jazyk práce: Slovensky
Táto diplomová práca sa zaoberá analýzou mobilných bežeckých aplikácií. Teoretická časť sa zaoberá základnými pojmami mobilných zariadení ako je smarthpone a športtester a ich vývojom a funkciami. Praktická časť analyzuje mobilné bežecké aplikácie, ktoré sú dostupné na trhu a ich následné porovnanie na základe vyhodnoteného dotazníkového prieskumu. Z dotazníkového prieskumu sú vytvorené závery, ktoré zodpovedajú na ďalší cieľ diplomovej práce. V závere sa práca zaoberá sadou odporúčaní, ktorá vznikla na základe dlhodobého testovania mobilných bežeckých aplikácií. Prínosom práce je jednak sformulovať aspekty optimálnej bežeckej aplikácie a jej využitia pri behu, ako aj vlastné zhodnotenie otestovaných mobilných bežeckých aplikácií.
Klíčová slova: testovanie; smartphone; športtester; mobilné bežecké aplikácie; mobilné zariadenie
Název práce: Analýza mobilních běžeckých aplikací
Jazyk práce: Slovensky
Tato diplomová práce se zabývá analýzou mobilních běžeckých aplikací. Teoretická část se zabývá základními pojmy mobilních zařízení jako je smarthpone a sporttester a jejich vývojem a funkcemi. Praktická část analyzuje mobilní běžecké aplikace, které jsou dostupné na trhu a jejich následné srovnání na základě vyhodnoceného dotazníkového průzkumu. Z dotazníkového průzkumu jsou vytvořeny závěry, které odpovídají na další cíl diplomové práce. V závěru se práce zabývá sadou doporučení, která vznikla na základě dlouhodobého testování mobilních běžeckých aplikací. Přínosem práce je jednak formulovat aspekty optimální běžecké aplikace a jejího využití při běhu, jakož i vlastní zhodnocení otestovaných mobilních běžeckých aplikací.
Klíčová slova: testování; smartphone; mobilní zařízení; mobilní běžecké aplikace; sporttester
Název práce: Analysis of mobile running applications
Jazyk práce: Slovensky
This master thesis deals with the analysis of mobile running applications. The theoretical part deals with the basic concepts of mobile devices such as smartphone and sporttester and their development and function. The practical part analyzes the mobile running application that are available on the market and their comparison in pursuance of questionnaire survey. Conclusions are made from the questionnaire survey that correspond to another aim of the master thesis. At the end of the work the master thesis deals with a set of recommendations which was established from long-term testing of mobile running applications. The main asset of work is formulate optimal aspects of the running applications and their usage while running as well as own evaluation of tested mobile running applications.
Klíčová slova: mobile running applications; mobile devices; testing; sporttester; smartphone

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií