Udržitelný rozvoj cestovního ruchu v CHKO Železné hory

Autor(ka) práce: Řeháková, Jana
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Chaloupka, Radek
Diplomová práce se zabývá problematikou udržitelného rozvoje cestovního ruchu v Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Hlavním cílem práce je zhodnotit současný stav a potenciál dané oblasti v otázkách udržitelného rozvoje cestovního ruchu, šetrných forem cestovního ruchu a zhodnotit ochranu přírody v CHKO Železné hory. Teoretická část je věnována udržitelnému rozvoji, udržitelnému rozvoji cestovního ruchu a oblasti Železných hor. Praktická část má za úkol zmapovat ochranu přírody a krajiny přímo v CHKO Železné hory s přihlédnutím na maloplošně chráněná území a zanalyzovat šetrné formy cestovního ruchu. Následuje zhodnocení povědomí o udržitelném rozvoji území formou dotazníkového šetření z pohledu místní veřejné správy, účastníků cestovního ruchu, rezidentů CHKO a podnikatelů. Poslední teoretickou částí je zpracování SWOT analýzy a návrhu doporučení do budoucna.
Klíčová slova: udržitelný rozvoj cestovního ruchu; CHKO Železné hory; šetrné formy cestovního ruchu
Název práce: Sustainable development of tourism in the protected landscape area Iron Mountains
Autor(ka) práce: Řeháková, Jana
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Chaloupka, Radek
The thesis deals with the issue of sustainable tourism development in protected landscape area of the Iron Mountains. The main objective is to evaluate the current status and potential of the region on issues of sustainable tourism development, sustainable forms of tourism and evaluate conservation in the PLA Iron Mountain. The theoretical part is devoted to sustainable development, sustainable development of tourism and the area of the Iron Mountains. The practical part is to map the nature and landscape protection in the PLA Iron Mountain with regard to small-scale protected areas and analyze friendly forms of tourism. Followed by evaluation of the awareness of sustainable development of the territory by questionnaire from the perspective of local public administration in tourism, residents PLA and business owners. Last theoretical part is the SWOT analysis and recommendations for the future.
Klíčová slova: sustainable tourism development; friendly forms of tourism; PLA Iron Mountain

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů