Platební bilance Litevské republiky po roce 2004

Autor(ka) práce: Kánský, Štěpán
Vedoucí práce: Jiránková, Martina
Oponenti práce: Krupka, Lukáš
Bakalářská práce si klade za cíl zmapovat vývoj platební bilance a vnější ekonomické rovnováhy Litevské republiky po roce 2004. V první kapitole jsou vymezena základní teoretická východiska platební bilance a vnější ekonomické rovnováhy, která poskytují podklad pro praktickou část, která je rozdělena do dvou dílčích kapitol. Druhá kapitola se zabývá analýzou jednotlivých účtů a podúčtů platební bilance, s pomocí grafických znázornění mapuje vývoje jednotlivých položek a poukazuje na významné trendy. Třetí část práce se zabývá analýzou vnější ekonomické rovnováhy, kde pomocí jednotlivých ukazatelů posuzuje její tvar.
Klíčová slova: Platební bilance; Vnější ekonomická rovnováha; Litevská republika
Název práce: Balance of payments of the Republic of Lithuania after 2004
Autor(ka) práce: Kánský, Štěpán
Vedoucí práce: Jiránková, Martina
Oponenti práce: Krupka, Lukáš
The bachelor thesis aims to map the development of the balance of payments and the external economic balance of the Republic of Lithuania after 2004. The theoretical backgrounds of the balance of payments and the external economic balance are described in the first chapter, which provide the basis for the practical part, which is divided into two chapters. The second chapter deals with the analysis of individual accounts and sub-accounts of the balance of payments. The third part deals with the analysis of the external economic balance using various indicators to assess its shape.Many graphs are used to show the development of individual items and to highlight the significant trends.
Klíčová slova: Balance of payments; Republic of Lithuania; External economic balance

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů