Tvorba aplikace pro podporu destination event managementu

Název práce: Tvorba aplikace pro podporu destination event managementu
Autor(ka) práce: Žáková, Andrea
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Dohnal, František
Tato diplomová práce navazuje na mou bakalářskou práci zabývající se analýzou a návrhem webové aplikace pro firmu Wedding in Prague Inc. Oblastí zájmu této práce je revize analýzy a návrhu aplikace a její tvorba. Hlavním cílem práce je tvorba webové svatební aplikace pro zmíněnou firmu zabývající se hlavně plánováním a organizací svateb. Vyvíjená aplikace má za úkol podpořit prioritní procesy firmy. Pro dosažení cíle bylo třeba zrevidovat analýzu aplikace včetně revize požadavků a z důvodu jejich rozsáhlosti určit jejich priority. Proběhla revize původního návrhu a následně byla naprogramovaná a otestována prioritní funkcionalita aplikace. Téma bylo zvoleno z důvodu potřeby firmy informativně podpořit stávající procesy, snahy poskytnout svým zákazníkům přidanou hodnotu ve formě svatebních stránek, které budou sloužit pro správu svatby a informování účastníků o nadcházející svatbě. Poněvadž se na trhu nenachází vyhovující aplikace, bylo nutné tuto aplikaci vytvořit. Práce se nejdříve zabývá definicí destination event managementu spolu s popisem firmy a jejími procesy. Následuje kapitola zabývající se hlavně revizí požadavků na aplikaci, diagramy případů užití a návrhem uživatelského rozhraní. Další kapitola se zabývá revizí návrhu architektury aplikace, která zahrnuje diagram tříd, diagram komponent a návrh databáze. Předposlední kapitola se zabývá vývojem aplikace ve frameworku ASP.NET a jejím testováním. Na konci se nachází uživatelská příručka popisující funkcionalitu aplikace. Přínosem této práce je implementovaná a otestovaná webová aplikace obsahující prioritní funkcionalitu, což je zhruba 60 % celkové funkcionality. Toto umožní snadnou administraci všech pořádaných svateb a rovněž pomůže rozšířit dobré jméno firmy.
Klíčová slova: vývoj; webová aplikace; svatba; C#; revize; ASP.NET; destination event management
Název práce: Implementation of an application supporting destination event management
Autor(ka) práce: Žáková, Andrea
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Dohnal, František
This master thesis is a follow-up to my bachelor thesis which deals with analysis and design of web application for a company Wedding in Prague Inc. Area of interest for this master thesis is a review of analysis and design of application and its implementation. The main aim of the thesis is to create an online wedding application for this company that organizes and plans weddings. The applications purpose is to provide an optimal informatics support for priority processes of the company. To achieve the aim, it was necessary to review analysis of the application including a review of requirements. And because of the scale of these requirements it was necessary to prioritize these requirements. After that I did a review of original design and then I implemented and tested priority functionality of the application. This topic was chosen because the company needed informatics support of existing processes and needed to provide its customers with wedding pages. These wedding pages will be used for wedding administration and providing wedding participants with information about oncoming wedding. Because no suitable application was found on market it was necessary to develop this application. Firstly, the thesis includes a definition of a destination event management and a description of companys processes. After that there is a review of requirements, use case diagrams and a design of user interface. The next chapter focuses on a review of an application design. This includes class diagram, component diagram and a database design. Chapter after that includes implementation of application using framework ASP.NET and it also includes testing cases for this application. The last chapter includes a user manual which describes the functionality of the applications. Contribution of this thesis is to implement and to test a web application which includes a priority functionality (60% of all functionality). This enables easy administration of all organized weddings. Also, it will help expand reputation of the company.
Klíčová slova: destination event management; C#; ASP.NET; review; wedding; web application; implementation

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií