Spolupráce České republiky a Mongolska

Autor(ka) práce: Szarvasová, Jana
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Dudák, Jaromír
Předmětem zájmu této diplomová práce je spolupráce s Mongolskem. Nejprve se zaměřuje na popis Mongolska a jeho základních charakteristik. Následně shrnuje zapojení Mongolska do světového dění prostřednictvím mezinárodních a regionálních organizací a partnerství. Jsou zde popsány velké organizace jako je OSN, Mezinárodní měnový fond, WTO a další., ale je zde představena spolupráce i v rámci Asie, ale také kooperace s Evropskou unií a samozřejmě minulá a dnešní spolupráce s Českou republikou. Dále tato práce poskytuje informace o vnímání Mongolska v České republice, a to jak na kulturní odlišnosti mongolského obyvatelstva, ale také vnímání Mongolska z pohledu politiky, vědy a výzkumu a v neposlední řadě podnikání. Hlavním východiskem je soubor rad a doporučení pro navázání a udržení spolupráce.
Klíčová slova: Česká republika; mezinárodní spolupráce; mezikulturní jednání; Mongolsko
Název práce: The cooperation of Czech Republic and Mongolia
Autor(ka) práce: Szarvasová, Jana
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Dudák, Jaromír
This dissertation deals with the cooperation of Czech Republic with Mongolia. In the beginning, it focuses on description of Mongolia and its basic characteristics. It continues with the engagement of Mongolia in worldwide issues through international and regional organizations and partnerships. Major organization as the UN, IMF, WTO, etc. are described, as well as the cooperation within Asia, but also the cooperation with European Union and of course with Czech Republic both in the past and present. Further, this dissertation provides the information about the perception of Mongolia in Czech Republic. It focuses on the culture differences of Mongolians, but also the perception of Mongolia from the point of view of politics, science and research and last, but not least, business. The main outcome of this dissertation is set of advices and recommendations for entering into a partnership with Mongolia and for maintaining the cooperation.
Klíčová slova: Mongolia; Czech Republic; international cooperation; intercultural negotiation

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů