Analýza elektronické schránky SR

Název práce: Analýza elektronickej schránky Slovenskej republiky
Jazyk práce: Slovensky
Táto práca analyzuje úroveň životných situácií občana Slovenskej republiky v súvislosti s dátovou e-schránkou. Jeden z cieľov práce je zoznámiť čitateľov s úrovňou a dostupnosťou systémov verejnej správy Slovenskej republiky , s pojmom dátových e-schránok a poskytnúť porovnanie tejto oblasti s inými krajinami. Pre splnenie tohto cieľa využijem dostupné informácie ohľadom dátových schránok na Slovensku aj v zahraničí. Hlavným cieľom práce je opísať vybrané situácie z reálneho sveta (čomu môžeme rozumieť ako službám) s ktorými sa potykajú občania v súvislosti s aplikáciou dátová e-schránka na Slovensku. Táto služba je pomocou modelových postupov analyzovaná s cieľom zistiť úroveň prívetivosti vo vzťahu k užívateľovi. Čitateľ sa dozvie ako má postupovať ak chce využívať služby spojené s dátovou e-schránkou. Ďalej bude oboznámený na akej úrovni je užívateľské prostredie a funkcionalita daných služieb. Zo získaných poznatkov je vypracovaný návrh na zlepšenie služieb dátovej e-schránky na Slovensku, vzhľadom k získaným poznatkom z porovnania so štátmi Nemeckom a Estónskom. Prínos práce vidím v zoznámení čitateľov s úrovňou a dostupnosťou aplikácie dátovej e-schránky Slovenskej republiky. Občan slovenskej republiky získa informácie ako má postupovať ak chce využívať služby spojené s dátovou e-schránkou na Slovensku, a v neposlednej rade vidím prínos pre Slovenskú republiku, ktorá môže využiť návrh na zlepšenie služieb dátovej e-schránky v procese rozvoja Informatizácie v oblasti verejnej správy a samosprávy
Klíčová slova: eGovernment; verejná správa; elektronická schránka
Název práce: Analýza elektronické schránky SR
Jazyk práce: Slovensky
Tato práce analyzuje úroveň životních situací občana Slovenské republiky v souvislosti s datovou e-schránkou. Jeden z cílů práce je seznámit čtenáře s úrovní a dostupností systémů veřejné správy Slovenské republiky, s pojmem datových e-schránek a poskytnout srovnání této oblasti s jinými zeměmi. Pro splnění tohoto cíle využiji dostupné informace ohledně datových schránek na Slovensku i v zahraničí. Hlavním cílem práce je popsat vybrané situace z reálného světa (čemuž můžeme rozumět jako službám) se kterými se potýkají občané v souvislosti s aplikací datová e-schránka na Slovensku. Tato služba je pomocí modelových postupů analyzována s cílem zjistit úroveň přívětivosti vůči uživateli. Čtenář se dozví jak má postupovat pokud chce využívat služby spojené s datovou e-schránkou. Dále bude seznámen na jaké úrovni je uživatelské prostředí a funkcionalita daných služeb. Ze získaných poznatků je vypracován návrh na zlepšení služeb datové e-schránky na Slovensku, vzhledem k získaným poznatkům z porovnání se státy Německem a Estonskem. Přínos práce vidím v seznámeni čtenářů s úrovní a dostupností aplikace datové e-schránky České republiky. Občan slovenské republiky získá informace jak má postupovat pokud chce využívat služby spojené s datovou e-schránkou na Slovensku, a v neposlední řadě vidím přínos pro Slovenskou republiku, která může využít návrh na zlepšení služeb datové e-schránky v procesu rozvoje Informatizace v oblasti veřejné správy a samosprávy.
Klíčová slova: věrejná správa; eGovernment; dátová schránka
Název práce: Analysis of the e-mailbox application of the Slovak Republic
Jazyk práce: Slovensky
This paper analyzes the level of life situations of a citizen of the Slovak Republic in connection with data by e-mail. One of the aims of this work is to familiarize readers with the level and availability of the systems of public administration of the Slovak Republic, the concept data e-mailboxes and provides a comparison of this area with other countries. To meet this goal, I will use the available information about data repositories in Slovakia and abroad. The main objective of this work is to describe the situation chosen from the real world (which we can understand as a service) encountered by citizens in relation to the application of a data e-mailbox in Slovakia. This service is by modeling processes analyzed in order to determine the level of friendliness in relation to the user. The reader learns how to deal with if it wants to use the services associated with data e-mail. It will then be informed on what level the user interface and functionality of the services. Our experience is a proposal for improving data e-mailbox in Slovakia, given the lessons learned from the comparison with the countries of Germany and Sweden. Contribution of the work I see familiar readers with the level of data and application availability e-mailbox Slovak Republic. Slovak citizens obtain information how to deal with if it wants to use the services associated with data e-mail Slovakia, and last but not least, I can see the benefits for the Slovak Republic, which it can use Suggestions for improving data e-mailbox in the process of development of ICT in public administration and government.
Klíčová slova: eGovernment; Informatization; e-mailbox

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií