Social trading z pohledu metodologie měkkých systémů

Název práce: Social trading z pohledu metodologie měkkých systémů
Autor(ka) práce: Hošek, Martin
Vedoucí práce: Malinová, Ludmila
Oponenti práce: Sigmund, Tomáš
Tato diplomová práce se zabývá problémy v oblasti konkrétní social trading komunity eToro. Cílem práce je analyzovat a nastínit řešení konkrétních problémů. K řešení vybraných problémů je využita Metodologie měkkých systémů Petera Checklanda. V první části jsou teoreticky definované důležité pojmy a pro účely práce je definována virtuální social trading komunita jako měkký systém. Druhá část popisuje samotnou Metodologii měkkých systémů. Ve třetí praktické části práce jsou analyzovány dva problémy komunity eToro. Pro každý z těchto problémů je provedena jedna iterace cyklu této metodologie. Problémy byly vybrány členy komunity za pomoci dotazníku. V závěrečné části je zhodnoceno využití metodologie v oblasti social trading komunit obecně a jsou popsány výhody a problémy její aplikace.
Klíčová slova: Social trading; eToro; virtuální komunita; Metodologie měkkých systémů
Název práce: Social trading from the perspective of soft systems methodology
Autor(ka) práce: Hošek, Martin
Vedoucí práce: Malinová, Ludmila
Oponenti práce: Sigmund, Tomáš
This diploma thesis deals with problems in the field of eToro social trading community. The aim is to analyze and outline solutions to specific problems. To solve selected problems, it is used Soft Systems Methodology by Peter Checkland. In the first part, important concepts are theoretically defined as well as a virtual social trading community is defined as a soft system for the purpose of the thesis. The second part describes the Soft Systems Methodology. In the third practical part, two problems of the eToro community are analyzed. The problems were selected by community members with a questionnaire. For each of these problems is performed single iteration of methodology cycle. The final part evaluates the use of methodology in the field of social trading communities in general and describes the advantages and problems of its application.
Klíčová slova: Soft Systems Methodology; eToro; virtual community; Social trading

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky