Dopad environmentálních podmínek na vznik start-upů mladých lidí

Název práce: The impact of environmental conditions on young entrepreneurs' start-up activities
Autor(ka) práce: Blšáková, Daniela
Vedoucí práce: Matuštík, Ondřej
Oponenti práce: Oškrdal, Václav
Jazyk práce: English
The diploma thesis deals with the influences that affect young people aged 18 to 24 in the establishment of start-ups. The main aim was to find out which environmental factors influence emergence of youth start-ups and how they differ in Europe, China and the US over time. The thesis describes three models that explain the entrepreneurial intentions and that serve better understanding of human behavior in setting up businesses. Further the thesis includes a description of the individual and environmental factors that are based on current studies. Due to the title of thesis only the impact of environmental factors was tested. The analysis was conducted on a public data of the Global Entrepreneurship Monitor.
Klíčová slova: start-up; student; environmental impact
Název práce: Dopad environmentálních podmínek na vznik start-upů mladých lidí
Autor(ka) práce: Blšáková, Daniela
Vedoucí práce: Matuštík, Ondřej
Oponenti práce: Oškrdal, Václav
Jazyk práce: English
Diplomová práce se zabývá vlivy, které ovlivňují mladé lidi ve věku 18 až 24 při zakládání start-upů. Hlavním cílem diplomové práce bylo zjistit, jaké podmínky prostředí ovlivňují vznik start-upů a jak se podmínky prostředí od roku 2000 v Číně, Spojených státech amerických a Evropě lišily. V práci jsou popsány tři modely, které vysvětlují podnikatelské záměry sloužící pro lepší pochopení lidského chování při zakládání podniků. Diplomová práce obsahuje popis osobních a environmentálních faktorů, které jsou založeny na současných studiích. Vzhledem k pojmenování práce byl testován pouze vliv faktorů prostředí a jedné části modelu. Analýza byla provedena na veřejně přístupných datech od Global Entrepreneurship Monitor.
Klíčová slova: start-up; student; vliv prostředí

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky