Perspektivy obchodu České republiky s Korejskou republikou a Indonésií

Název práce: Perspektivy obchodu České republiky s Korejskou republikou a Indonésií
Autor(ka) práce: Málek, Ondřej
Vedoucí práce: Müller, Štěpán
Oponenti práce: Machala, Martin
Diplomová práce se zabývá analýzou budoucích možností obchodu zbožím České republiky s dvěma státy z uskupení MIST - Korejskou republikou a Indonésií. Jejím cílem je zhodnocení obchodu České republiky s Korejskou republikou a Indonésií a naznačení perspektivních oblastí českého exportu. Jako kritéria k analýze jsou použity makroekonomické a demografické údaje jednotlivých ekonomik doplněné o hodnocení mezinárodních ratingových agentur a organizací. Dále jsou v analýze zohledněna specifika korejského a indonéského trhu a hodnoty a směry mezinárodního obchodu s bližším zaměřením na ČR, Korejskou republiku a Indonésii. Tyto údaje jsou sledovány zejména v období 2001-2015.
Klíčová slova: obchod zbožím; Česká republika; MIST; Indonéská republika; Korejská republika
Název práce: Perspectives of the Merchandise Trade between the Czech Republic and the Republic of Korea and Indonesia
Autor(ka) práce: Málek, Ondřej
Vedoucí práce: Müller, Štěpán
Oponenti práce: Machala, Martin
The main goal of this thesis is to analyze the merchandise trade of the Czech Republic with the Republic of Korea and with the Republic of Indonesia and to forecast possible areas of Czech export. The main indicators used for the analysis are: macroeconomic and demographic data of each economy, ratings of international organisations, specifics of Korean and Indonesian markets and values and flows of international trade with a detailed focus on the Czech Republic, the Republic of Korea and the Republic of Indonesia. These indicators were observed mainly in the period of 2001-2015.
Klíčová slova: MIST; Republic of Indonesia; Republic of Korea; Merchandise Trade; Czech Republic

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů