Komparace české a americké firmy na základě strategické analýzy

Název práce: Komparace české a americké firmy na základě strategické analýzy
Autor(ka) práce: Šípková, Jana
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Kabelka, Jiří
Tato bakalářská práce se zabývá strategickou analýzou české a americké firmy, které vykonávají činnost v perspektivním oboru průmyslové automatizace a robotizace, a jejich následnou komparací na základě jednotlivých částí této analýzy. Cílem této práce je na základě výsledků strategické analýzy vyhodnotit, do jaké míry se tyto faktory podobají nebo odlišují, vzájemně ovlivňují a zda rozdíly vnějšího prostředí vedou k odlišnostem ve vnitřním prostředí firem. Pro účely strategické analýzy byla využita PEST analýza, Porterův model pěti sil, SWOT analýza a analýza vnitřního prostředí firem, která byla rozdělena do oblasti vědecko-technického rozvoje, výroby a řízení výroby, marketingových a distribučních faktorů, pracovních zdrojů a finančních a rozpočtových faktorů.
Klíčová slova: strategická analýza; Strategie; Spojené státy americké; Česká republika; průmyslová automatizace; komparace; SWOT analýza; Porterův model pěti sil; PEST analýza
Název práce: Comparison of Czech and American company based on strategic analysis
Autor(ka) práce: Šípková, Jana
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Kabelka, Jiří
This bachelor thesis deals with a strategic analysis of Czech and American company, which are active in an expanding field of industrial automation and robotization, and with a subsequent comparison based on individual parts of the analysis. The aim of this thesis is to evaluate the extent to which the external and internal factors resemble or differ, mutually influence each other, and whether the differences in the external environment lead to differences in the internal environment of the companies. For the purpose of the strategic analysis, PEST analysis, Five forces of Porter, SWOT analysis and internal analysis, which was divided into factors of scientific and technical development, production factors and production management, marketing and distribution factors, factors of human resources and financial and budgetary factors, were carried out.
Klíčová slova: Five forces of Porter; strategic analysis; Strategy; United States of America; PEST analysis; industrial automation; comparison; SWOT analysis; Czech Republic

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů