Logování pomocí ELK stacku

Autor(ka) práce: Berger, Jan
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Rucký, Přemysl
Diplomová práce se věnuje tématu řešení logování v prostředí často navštěvovaných webových aplikací s vysokou dostupností. Cílem je poukázat na limitace spojené s klasickým textovým logováním, navrhnout lepší řešení a nabídnout zhodnocení přínosů. Celá tato problematika je prezentovaná skrze případovou studii řešení projektu centralizovaného logování pro společnost Fortuna, na kterém se autor práce podílel. Konkrétní vybrané technologie pro případovou studii jsou aplikace Elasticsearch, Logstash a Kibana, které jsou společně nazývány ELK stack.
Klíčová slova: Java; Kibana; Elasticsearch; logování; Logstash; ELK stack
Název práce: Logging with ELK stack
Autor(ka) práce: Berger, Jan
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Rucký, Přemysl
The thesis is dedicated to a logging management in an environment of frequently visited web applications with high availability. The goal is to show the limitations associated with classic text-only logs, propose a better approach and to offer an evaluation of benefits. The topic is presented on a case study project of centralized logging management for the company Fortuna which the author of the thesis participated in. The technologies selected for this study were Elasticsearch, Logstash and Kibana, which, used together, are called ELK stack.
Klíčová slova: Java; Logstash; Elasticsearch; logging; ELK stack; Kibana

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií