Název práce: Program kontinuálního zvyšování kvality péče v soukromém zdravotnickém zařízení na Ukrajině
Autor(ka) práce: Shvets, Anna
Vedoucí práce: Lešetický, Ondřej
Oponenti práce: Pažitný, Peter
Cílem této diplomové práce je návrh programu kontinuálního zvýšení kvality služeb v dlouhodobě existujícím multioborovém zdravotnickém zařízení Nebolejka, umístě-ném ve městě Charkov na Ukrajině. Práce je rozdělena do několika častí. Teoretická část je zaměřena na zkoumání kvality z pohledu zdravotnického systému a analýzu aktuálního stavu systému zdravotní péče na Ukrajině. V praktické části hodnotím po-mocí výzkumu spokojenosti kvalitu zdravotní péče v soukromém zdravotnickém zaří-zení Nebolejka a stanovuji kontinuální program zvýšení kvality služeb. Součástí práce je také ověření pomocí opakovaného výzkumu účinnost vypracovaného programu po jeho uplatnění v období prosinec 2016 - leden 2017. Práce je užitečná především pro zdravotnické zařízení Nebolejka, protože se dá předpokládat, že zvýšení kvality služeb povede k získání lepšího konkurenčního postavení na trhu.
Klíčová slova: zdravotnické zařízení; systém zdravotnictví; kvalita zdravotní péče
Název práce: Program of continual health care quality improvement in a private clinic in Ukraine
Autor(ka) práce: Shvets, Anna
Vedoucí práce: Lešetický, Ondřej
Oponenti práce: Pažitný, Peter
The aim of this master s thesis is to establish continual program of health care quality improvement in a private multi-specialty medical facility Nebolejka based in Ukrainian city Kharkov. Thesis is divided into several parts. Theoretical part is focused on quality examination from the healthcare system point of view, deals with the analyses of Ukrainian healthcare system actual state. Practical part is focused on health care quali-ty evaluation in a private clinic Nebolejka. With a use of patient satisfaction survey a program of health care quality improvement was established. Its effectiveness was also verified via repeated patient satisfaction survey in short- term time period. This thesis is primarily useful for medical facility Nebolejka, because improvement of health care quality not surprisingly constitute to better competitive market position.
Klíčová slova: medical institution; healthcare system; heath care quality

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu