Návrh softwaru pro emulaci vykreslení webové stránky

Název práce: Návrh softwaru pro emulaci vykreslení webové stránky
Autor(ka) práce: Čech, Miroslav
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Pokluda, Václav
Autor této práce si klade za cíl navrhnout a vytvořit prototyp softwaru, který ukáže, jak se na daném zařízení zobrazí konkrétní webová aplikace. Nejprve je čtenáři popsán problém různorodosti zařízení přistupujících na web a úrovně podpory moderních webových technologií. Poté je přednesen způsob, jak vývojářům usnadnit testování napříč prohlížeči v různém hardwaru. V analytické části jsou popsány způsoby, jakými autor chce dosáhnout vytyčeného cíle, a také technologie, které je možné pro řešení použít. V předposlední části je uveden postup, kterým autor prototyp softwaru implementoval. Software je posléze podroben testům, které ukazují, že prototyp splňuje uvedené požadavky.
Název práce: Design of a software for emulation of rendering a web page
Autor(ka) práce: Čech, Miroslav
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Pokluda, Václav
The author of this thesis aims to analyze and develop a prototype of a software responsible for showing how the specific web application would be displayed by the concrete device. First, the problem of diversity of devices for accessing the web and of the level of support of modern web technologies is explained to the reader. Then the thesis offers a way how to help developers with testing across web browsers on different hardware. The analytical section describes the methods the author would like to use for accomplishing the goal, and also the set of suitable technologies. The penultimate section shows the manner the author implemented the prototype of the software. The Software is then subjected to tests showing that the prototype meets the requirements.

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií