Testování systémů správy identit

Název práce: Testování systémů správy identit
Autor(ka) práce: Rojo, Robert
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Čížek, Martin
Tato diplomová práce je zaměřena na testování systémů správy identit. Jejím hlavním cílem je popsat problematiku testování systémů správy identit a metodicky testování těchto systémů podpořit definováním přístupu k testování, který vychází z provedené případové studie. V teoretické části práce je popsána správa identit v organizaci a význam jejího zavedení. Dále jsou v ní popsány systémy správy identit, které slouží k její systematické podpoře technickými prostředky. V praktické části práce je provedena případová studie zavedení systému správy identit v organizaci, jsou identifikovány specifické rysy systémů správy identit, s jejichž pomocí je pro systém správy identit v případové studii navržen přístup k testování. Navržený přístup je následně ověřen využitím na pilotním projektu.
Klíčová slova: testování softwaru; přístup k testování; případová studie; systémy správy identit; správa identit
Název práce: Testing of identity management systems
Autor(ka) práce: Rojo, Robert
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Čížek, Martin
This diploma thesis is focused on the testing of identity management systems. Its main objective is to describe the issue of testing identity management systems and support methodological testing of these systems by defining the approach to testing based on the case study. The theoretical part of the thesis describes the identity management in the organization and the significance of its introduction. It also describes identity management systems that serve to systematically support it through technical means. In the practical part of the thesis, a case study on the implementation of an identity management system in the organization has been carried out. Specific features of identity management systems are identified, with which the approach to testing is designed for the identity management system in the case study. The proposed approach is subsequently verified using the pilot project.
Klíčová slova: testing approach; case study; software testing; identity management; identity management systems

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií