Zefektivnění výrobního procesu ve vybrané organizaci

Název práce: Zefektivnění výrobního procesu ve vybrané organizaci
Autor(ka) práce: Vnoučková, Monika
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Kupka, Tomáš
Tématem diplomové práce je optimalizace sériové výroby ve firmě RWA systémy spol. s.r.o. Cílem práce je nalézt hlavní příčinu problému spojeného s nedostatečným zrychlením výrobního procesu po nákupu výrobní haly a strojů. K naplnění cíle bylo využito metody pozorování. Na základě vstupní analýzy byly výrobní procesy zmapovány, vyhodnoceny a optimalizovány v podobě nápravných opatření. Doporučení je postaveno na návrhu nového layoutu výrobních prostor. Přínosem práce je návrh řešení současné situace ve výrobě nezávislým, externím pozorovatelem.
Klíčová slova: příčina; layout; optimalizace; výrobní procesy; nápravná opatření
Název práce: Streamlining of manufacturing process in the selected organization
Autor(ka) práce: Vnoučková, Monika
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Kupka, Tomáš
This thesis is about optimalization of serial production in company RWA systémy spol. s.r.o. The aim of the thesis is based on finding the main cause of the problem with inefficient speed of production process. The problem was detected after investment in a new building and new machines. The produciton process was mapped and analyzed and the results are optimized by corective actions. The final reccomandation is represented by a new layout of the production halls. The income of the thesis is independent and external observer´s view.
Klíčová slova: manufacturing process; causes; optimalization; layout; corective measures

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu