Analýza, návrh a implementace webové aplikace dle metodiky MMSP

Název práce: Analýza, návrh a implementace webové aplikace dle metodiky MMSP
Autor(ka) práce: Menčík, Michal
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Ženíšek, Jan
Bakalářská práce pojednává o analýze, návrhu a implementaci webové aplikace, která si klade za úkol zlepšení dosavadního systému správy praxí studentů vedlejší specializace 4KS na katedře informačních technologií Vysoké školy ekonomické v Praze. Cílem práce je pak vytvoření ukázkového řešení softwarového projektu dle Metodiky pro malé softwarové projekty (MMSP), které může sloužit jako inspirace při řešení obdobných projektů. V první části bakalářské práce jsou nastíněny teoretická východiska této práce, popisující využitou metodiku a technologie. V druhé části se práce zabývá praktickou analýzou požadavků a návrhem samotné aplikace pro správu praxí. Součástí jsou dále i další disciplíny metodiky MMSP jako je architektura, implementace, testování, či řízení samotného projektu. V závěru práce jsou pak shrnuty přínosy práce, včetně zhodnocení použité metodiky.
Klíčová slova: MMSP; Spring MVC; Java; webová aplikace; analýza a návrh aplikace
Název práce: Analysis, design and implementation of web application according to the MMSP methodology
Autor(ka) práce: Menčík, Michal
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Ženíšek, Jan
Bachelor thesis deals with analysis, design and deployment of a web application that aims to improve an existing system of evidence of student's internships, which are part of minor specialization '4KS' at the Department of Information Technology, University of Economics Prague. The main goal of this paper is to create a sample solution of software project with use of the Methodology for small software projects (MMSP), which may serve as inspiration when solving similar projects. First part of this paper outlines the theoretical basis of this work, describing utilized methodology and technologies. Subsequently in the second part, the work deals with practical requirements analysis and design of the application itself. Other disciplines of MMSP methodology, such as architecture, implementation, testing, and project management are also included. Conclusion of work summarizes the benefits of the work, including the evaluation of applied methodology.
Klíčová slova: MMSP; Spring MVC; Java; web application; application analysis and design

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky