Koncepce Industry 4.0, její dosavadní uplatnění a stav na trhu

Autor(ka) práce: Hušek, Jiří
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Příklenk, Lukáš
Diplomová práce mapuje současnou situaci související s tématem Průmyslu 4.0 a zasazuje ji do souvislostí. V první části je představen vznik a popis projektu. Dále jsou představeny vládní iniciativy jednotlivých zemí. V další části je jsou pak podrobně popsány jednotlivé pojmy, které jsou s konceptem spojeny. Další součástí práce je pak zhodnocení přínosů, rizik a omezení. Na ni navazuje popis dosavadního uplatnění konceptu na trhu. V poslední části je pak čtenář seznámen s predikcí konceptu.
Klíčová slova: digitalizace; Průmysl 4.0; Smart Factory; internet věcí; integrace
Název práce: Description of the Industry 4.0 concept, current application and market status
Autor(ka) práce: Hušek, Jiří
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Příklenk, Lukáš
This master thesis maps contemporary situation linked to the Industry 4.0 topic and sets it into connections and define its relations. The first part is dedicated to describing the beginning and nature of Industry 4.0. Next part shows main national initiatives of several countries. In the other part of thesis there is specific description of terms connected to this concept. Next part is about evaluating benefits, risks and restrictions. After that there is description of present use on market. The last part sums some predictions about Industry 4.0.
Klíčová slova: integration; digitalisation; Smart factory; Internet of Things; Industry 4.0

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií