Metodický rámec systémové analýzy pro vývoj bankovního systému

Název práce: Metodický rámec systémové analýzy pro vývoj bankovního systému
Autor(ka) práce: Rahm, Vladimír
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Štalmach, Tomáš
Diplomová práce se zabývá metodikami vývoje software a modelovacími technikami, které je možné využít pro vývoj core banking systému. Hlavním cílem práce je návrh metodického rámce analýzy, který zohledňuje specifika bankovního prostředí a samotné-ho vývoje core banking systému. Práce je tematicky členěna na tři části. První část je věnována specifikům core banking vývoje, analýze modelů životních cyklů software, metodikám vývoje software a jejich vhodnosti pro vývoj core banking systému. Vhodnost jednotlivých metodik vývoje software je hodnocena systémem METES pro hodnocení a výběr metodik. Druhá část práce je zaměřena na modelovací techniky a notace, a to zejména na jazyk UML, notaci BPMN a CASE nástroje. Třetí a zároveň závěrečná část práce obsahuje návrh metodického rámce analýzy pro vývoj core banking systému zo-hledňující specifika bankovního prostředí.
Klíčová slova: modelovací techniky a notace; Metodika vývoje software; UML; BPMN; core banking
Název práce: Methodological framework of system analysis for the development of the banking system
Autor(ka) práce: Rahm, Vladimír
Vedoucí práce: Pour, Jan
Oponenti práce: Štalmach, Tomáš
The diploma thesis deals with software development methodologies and modeling tech-niques that can be used for the development of core banking system. The main aim of the thesis is to design a methodical framework of analysis which takes into account the spe-cifics of the banking environment and the development of the core banking system itself. The thesis is divided into three parts. The first part is devoted to the specifics of core banking development, analysis of life cycle software models, software development methodologies and their suitability for the development of the core banking system. The suitability of individual software development methodologies is assessed by the METES system for evaluation and selection of methodologies. The second part is focused on modeling techniques and notations, especially on UML, BPMN notation and CASE tools. The third and final part of the thesis contains a design of the methodological framework of analysis for the development of a core banking system focusing on the specifics of the banking environment.
Klíčová slova: Software development methodologies; modeling techniques and notation; UML; BPMN; core banking

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií