Nástroj pro tvorbu spustitelných procesů Flowly

Název práce: Nástroj pro tvorbu spustitelných procesů Flowly
Autor(ka) práce: Procházka, Jan
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Dzurenko, Miroslav
Flowly je nástroj určený pro iBPMS balíky, jak tyto inteligentní balíky pro procesní řízení nazývá Gartner. Jedná se o technologie, pomocí nichž je možné vytvářet a spouštět procesy. Vývoj procesů pro tyto platformy prochází standardním IT dodávkovým cyklem, i pro triviální a rutinní procesy. Cílem práce je vytvoření nástroje pro tvorbu spustitelných byznys procesů postaveném na procesní platformě IBM Business Process Manager. Nástroj umožní vytváření spustitelných procesů uživatelům bez programovacích či hlubokých technických znalostí. Procesy jsou vytvářeny pomocí konfigurátoru, ve kterém je možné proces zakreslit, vytvořit datový model, notifikace a SLA a využít další funkcionality. Vytvořený nástroj slouží k řízení toku práce, workflow nástroje jsou podmnožinou iBPMS balíků. Cíle práce je dosaženo zjištěním obecných funkcionalit workflow nástrojů, které položily základ funkčnosti, které Flowly obsahuje. Dále je pak podrobně popsán vznik nástroje, od úvodní analýzy a návrhu až po technické detaily implementace a uživatelské dokumentace k němu. Přínosy vzniklého nástroje spočívají v jednoduchosti tvorby procesů v rámci iBPMS, zvýšené agilitě podniku, kdy se vytvoření a nasazení nového procesu posouvá do řádu dnů a masivnímu snížení nákladů na rutinní procesy a agendy díky sníženému zapojení IT.
Klíčová slova: BPM; IBM BPM ; iBPMs; business process management; Proces
Název práce: Tool for creating executable processes Flowly
Autor(ka) práce: Procházka, Jan
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Dzurenko, Miroslav
Flowly is a tool for iBPMS packages, as are these intelligent suites for process management nicknamed by Gartner. These are technologies that make it possible to create and execute processes. Development of processes for these platforms goes through standard IT delivery cycle even for trivial and routine processes. Goal of this thesis is to create a tool for creating runnable business processes based on IBM Business Process Manager platform. The tool will allow creation of executable processes without programming or deep technical knowledge. Processes are created using a wizard like configurator in which processes can be drawn, users have ability to add data to the process, notifications, define SLAs and use other features. Tool created within this thesis is a workflow tool, which is a subset of iBPMS suites. The goal of this thesis is achieved by defining general functionalities of workflow tools which lay down basis of functionalities Flowly should contain. Following chapters describe in detail the creation of the tool, from initial analysis and design to technical details of implementation and user documentation. Benefits of the tool lie in simplicity of creating processes in iBPMS suites, increased agility of the company, when the creation and deployment of new process is shifted into the order of days and in massive reduction of cost of routine processes and agendas due to reduced IT involvement.
Klíčová slova: iBPMS; BPM; IBM BPM ; Business process management; Process

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií