Modelování procesů projektového řízení v bance

Název práce: Modelování procesů projektového řízení v bance
Autor(ka) práce: Chramosta, Adam
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Samec, Marek
Diplomová práce se zaobírá modelem business procesů realizace projektu v bankovním prostředí. Je rozdělena na teoretickou a praktickou část, které se navzájem doplňují. První část, teoretická, se zaměřuje na vymezení teoretických předpokladů týkajících se business procesů, modelování, projektu a také klíčových ukazatelů výkonnosti. Praktická část obsahuje stanovení průběhu realizace projektu, jeho porovnání se zavedenými standardy a následné navržení modelu business procesů. Společně s navrženým modelem jsou stanoveny vhodné klíčové ukazatele výkonnosti, které jsou na konci práce porovnány s přístupy Prince 2 a ITIL. Tyto tři díly praktické části naplňují hlavní cíl celé práce.
Klíčová slova: diagram; banka; projekt; model; KPI; business proces
Název práce: Process modelling of project management within a bank
Autor(ka) práce: Chramosta, Adam
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Samec, Marek
This diploma thesis deals with model of project realization within the bank. It is divided into theoretical and practical parts which complement each other. The first part, the theoretical one, is focused on defining theoretical assumptions about the business process', modelling, project and key performance indicators. The practical part includes the determination of project realization course, its comparison with established standards and subsequently designs of business process model. Along with the designed model there are set appropriate key performance indicators which are compared with ITIL and Prince 2 approaches. These three components of practical part meet the goal of the whole thesis.
Klíčová slova: project; business process; diagram; model; banka; KPI

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií