Návrh a implementace systému pro správu obsahu optimalizující SEO

Název práce: Navrhnite jednoduchý systém pre správu obsahu optimalizujúci SEO
Jazyk práce: Slovensky
Témou diplomovej práce je návrh a implementácia takého redakčného systému, vďaka ktorému majú publikované stránky už v základe možnosti SEO optimalizácie. Cieľom práce je zlepšiť úroveň produkovaných webových stránok a rozšíriť povedomie o disciplíne SEO optimalizácie. Na základe definovaného problému práca analyzuje existujúce redakčné systémy. Následne je navrhnuté riešenie, ktoré pozostáva z existujúceho redakčného systému OctoberCMS a pluginu, ktorý tento systém rozširuje o potrebnú funkcionalitu. Posledná časť práce je venovaná návrhu implementácií a testovaniu výsledného riešenia.
Klíčová slova: CMS; redakčný systém; OctoberCMS; optimalizácia pre vyhľadávače; SEO
Název práce: Návrh a implementace systému pro správu obsahu optimalizující SEO
Jazyk práce: Slovensky
Tématem diplomové práce je návrh a implementace takového redakčního systému, díky kterému mají publikované stránky již v základě možnosti SEO optimalizace. Cílem práce je zlepšit úroveň produkovaných webových stránek a rozšířit povědomí o disciplíně SEO optimalizace. Na základě definovaného problému práce analyzuje existující redakční systémy. Následně je navrženo řešení, které sestává z existujícího redakčního systému OctoberCMS a pluginu, který tento systém rozšiřuje o potřebnou funkcionalitu. Poslední část práce je věnována návrhu implementací a testování výsledného řešení.
Klíčová slova: optimalizace pro vyhledávače; SEO; CMS; OctoberCMS; redakční systém
Název práce: Design a simple SEO optimization Content Management System
Jazyk práce: Slovensky
A topic of this master thesis is designing and implementing a Content Management System that would contain SEO optimization options in the basis. The objective of this thesis is to improve quality of produced websites and to increase awareness about SEO optimization. According to the defined problem the thesis first analyzes existing CMS systems. Afterwards the solution is suggested which consists of a combination of the existing CMS system OctoberCMS and a plugin that extends the system with the necessary functionality. The last part of the thesis is devoted to designing the implementation and testing the final solution.
Klíčová slova: content management system; CMS; OctoberCMS; SEO; search engine optimization

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií