Využití internetové reklamy (PPC) ke zvýšení prodeje internetového obchodu

Název práce: Využití internetové reklamy (PPC) ke zvýšení prodeje internetového obchodu
Autor(ka) práce: Šašek, Marek
Vedoucí práce: Maryška, Miloš
Oponenti práce: Smutný, Zdeněk
Při podnikání na internetu je klíčové, aby se o webech, jejich produktech a službách poten-cionální zákazníci nějakým způsobem dozvěděli. Těmito zákazníky jsou na internetu ná-vštěvníci, kteří se na daný web dostanou skrze nějaké médium. Jedním často využívaným médiem, které dokáže návštěvníky přivádět, je právě internetová reklama. Tato práce je zaměřena na placenou internetovou reklamu známou pod zkratkou PPC (Pay per click). Cílem je implementace reklamních kampaní pro konkrétní internetový obchod za účelem zvýšení prodeje. K tomu je využita vyhledávací síť Google a reklamní systém AdWords, jenž je představen v teoretické části práce, kde nechybí ani vymezení základních pojmů z online marketingu a popis principů internetové reklamy. Pro úspěšnou reklamní kampaň je potřebné její měření a vyhodnocování, což je v praktické části prováděno pomocí AdWords a analytického nástroje Google Analytics. Práce je navíc zaměřena i na optimalizaci kampa-ní na základě naměřených dat. Na závěr je zhodnoceno splnění cílů a přínos reklam pro inzerovaný eshop.
Klíčová slova: eshop; Pay per click; internetová reklama; online marketing; návštěvnost; Google Analytics; PPC; AdWords; optimalizace; internetový obchod
Název práce: Use of online advertising (PPC) to increase sales of ecommerce website
Autor(ka) práce: Šašek, Marek
Vedoucí práce: Maryška, Miloš
Oponenti práce: Smutný, Zdeněk
When doing business on the Internet, it is crucial to have the potential customers informed about websites, offered products and services. In the online world, these customers are visitors who come to the websites through some medium. One of such frequently used media, which can bring new visitors, is Internet advertising. This thesis is focused on the paid Internet advertising model known as the PPC (Pay per click). The main scope of the thesis is implementation of advertising campaigns for a particular e-commerce website in order to increase the number of sales. The campaigns run on the Google Search network. They are managed by the advertising system AdWords which is presented in the theoretical part of this thesis. The essential terms of the online marketing and principles of Internet advertising are also is described in this thesis. In order to create a successful advertising campaign, it is crucial to ensure its measurement and evaluation, which are handled by AdWords and the analytical tool Google Analytics within the practical part. Moreover, this thesis focuses on optimization of the running campaigns based on the measured data. In the conclusion, the goals and benefits of ads for the advertised eshop are evaluated.
Klíčová slova: e-commerce; PPC; Google Analytics; online marketing; optimization; eshop; internet advertising; traffic; Pay per click; AdWords

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií