Název práce: Ověření Metodiky testování podle mezinárodních praktik a standardů na reálném projektu
Autor(ka) práce: Luksch, Patrik
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Němec, Jan
Cílem této práce je ověřit Metodiku testování podle mezinárodních praktik a standardů, jež byla vytvořena a publikovaná Ivetou Královou ve své diplomové práci v roce 2013. Pro naplnění tohoto cíle byly vytýčeny cíle dílčí tj. vymezit a definovat základní pojmy používané v diplomové práci a představit Metodiku testování podle mezinárodních praktik a standardů. Těchto dílčích cílů je dosaženo v teoretické části práce. V praktické části následují další dílčí cíle tj. představit projekt, na kterém byla zmíněná metodika ověřována, popsat způsob ověření metodiky, provést vlastní ověření a navrhnout úpravy či doplnění metodiky. Výstupem práce je zhodnocení, zda je Metodika testování podle mezinárodních praktik a standardů využitelná na reálném projektu. Přínosem práce je tedy konfrontace firemních procesů testování softwaru s mezinárodními standardy a praktikami, podle nichž je možné případně dané procesy v konkrétní firmě optimalizovat a vylepšovat. Dalším přínosem práce je doporučení pro doplnění této metodiky.
Klíčová slova: Metodika testování softwaru; akční výzkum; testování softwaru; metodika; ověření metodiky
Název práce: Verification of the Testing methodology according to international practices and standards on a real project
Autor(ka) práce: Luksch, Patrik
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Němec, Jan
The aim of this thesis is to verify the Testing methodology according to international practices and standards which was created and published by Iveta Králová in her thesis in 2013. In order to achieve this goal multiple partial goals have been set. In the theoretical part the basic concepts used in this thesis are identified and described and also the Test methodology according to international practices and standards is introduced. The practical part focuses on other sub-objectives. First, the project on which the Methodology was verified is introduced. Then the way in which the Methodology was verified is described followed by the actual realization of verification. After that the adjustments and modifications of the Methodology are recommended. The outcome of this thesis is to evaluate whether Testing methodology according to international practices and standards is usable on a real project. The contribution of this thesis is to confront corporate software testing processes with international standards and practices which helps to optimize and improve the processes in a particular company. Another contribution are recommendations for amendments to the Methodology.
Klíčová slova: methodology; software testing; methodology verification; Testing methodology; action research

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií