Sociální sítě a starší generace uživatelů

Název práce: Sociální sítě a starší generace uživatelů
Autor(ka) práce: Langerová, Aneta
Vedoucí práce: Sklenák, Vilém
Oponenti práce: Pavlíček, Antonín
Tato bakalářská práce se zabývá sociálními sítěmi a jejich využitím starší generací uživatelů. Cílem práce je seznámení se sociálními sítěmi, jejich riziky, a také analýza chování uživatelů těchto sítí. Teoretická část je věnována vymezení pojmu sociální síť. V práci jsou také popsány nejznámější sociální sítě současnosti, jejich historie a statistiky. Další kapitola je zaměřena na častá rizika sociálních sítí a prevenci. Poslední kapitola popisuje chování starších uživatelů jak v prostředí samotného Internetu, tak v prostředí sociálních sítí. V první kapitole praktické části je popsáno vyhodnocení průzkumu vztahu starších uživatelů k sociálním sítím. Ve druhé kapitole je pak srovnání s jinými průzkumy z minulých let, které se zabývaly podobným tématem.
Klíčová slova: sociální sítě; komunikace; průzkum; rizika; sdílení; starší uživatel; uživatel; Internet
Název práce: Social networks and older users
Autor(ka) práce: Langerová, Aneta
Vedoucí práce: Sklenák, Vilém
Oponenti práce: Pavlíček, Antonín
My bachelor thesis deals with social network and its use by older generations. The aim of this thesis is to acquaint readers with social networks, their risks, and to analyze the behavior of its users. The theoretical part of this thesis is devoted to the definiton of the term social network. The thesis also describes the most famous social networks presently used, their history and statistics. The next chapter focuses on common risks made and the prevention of these risks. The last chapter describes the behavior of older users with the Internet and social networks. The practical part of my thesis is based on a survey evaluation relating to the relationship of older users to social networks. The second chapter compares my survey with other surveys from recent years, which dealt with a similar theme.
Klíčová slova: social networks; risks; older user; Internet; survey; communication; user; sharing

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství