Optimalizace zásob skladu ve vybrané společnosti

Název práce: Optimalizace zásob skladu ve vybrané společnosti
Autor(ka) práce: Chirkova, Arina
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Váchová, Lucie
Hlavním cílem bakalářské práce je výpočet optimálního objednávacího množství zásob plechu ve firmě ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. v oddělení 3VM Kovovýroba. Dílčím cílem práce je zjištění skladových položek, jejichž nákup způsobuje firmě největší náklady. Tyto položky zároveň díky ABC analýze poslouží jako podklad pro dosažení hlavního cíle. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části jsou podrobně popsány základní pojmy v oblasti řízení zásob, klasifikace zásob a nákladu vznikajícím při jejich pořízení a skladování. Také jsou zkoumány moderní přístupy a modely řízení zásob. V praktické části se jedná o teoretická východiska aplikovaná na analýzu současného stavu skladu zásob plechu a výpočtu optimálního objednávacího množství skladových položek, které na základě provedené analýzy způsobuje firmě největší náklady. Výstupem práce je optimální objednávací množství plechů, které poslouží oddělení 3VM firmy ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. jako podklad ke snížení nákladu na nákup plechu.
Klíčová slova: optimalizace; zásoby plechu; ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o.; kovovýroba
Název práce: Optimize inventory warehouse in selected company
Autor(ka) práce: Chirkova, Arina
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Váchová, Lucie
The main goal of the bachelor thesis is to calculate the optimal amount of sheet metal to order for inventory in the company ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. in 3VM Metal department. The operational goal is to determine inventory items, the purchase of which causes the largest financial burden. At the same time, these items will serve as the basis for achieving the main goal thanks to ABC analysis. The work is divided into theoretical and practical parts. The theoretical part describes in detail the basic concepts of inventory management, inventory classification and the costs arising from purchasing and storage. Furthermore, it describes modern approaches and models used in inventory management. The theoretical background is applied to analysing the current status of warehouse stocks of sheet metal and calculating the optimum amount of storage items, which by virtue of the analysis comprise the greatest cost for the company. The outcome of final thesis is the optimal order quantity of sheet metal which serves the 3VM department at ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. firm, as the basis for reducing the cost of sheet metal.
Klíčová slova: optimization; supplies metal; ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. ; metal

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu