Specifika outdoorově orientovaných cestovních kanceláří na území ČR

Název práce: Specifika outdoorově orientovaných cestovních kanceláří na území ČR
Autor(ka) práce: Jordáková, Markéta
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
Práce shrnuje specifika cestovních kanceláří Kudrna, Adventura a Livingstone, které se zaměřují na aktivní dovolenou a poznávací zájezdy. Tzv. outdoorově orientovaných cestovních kanceláří na českém trhu v dnešní době přibývá a detailnější popis jejich činností je tedy velice zajímavý. Cílem práce je zhodnotit a analyzovat typický outdoorový zájezd z pohledu výše zmiňovaných cestovních kanceláří. Jako výzkumné metody sloužily osobní strukturované rozhovory s představiteli jednotlivých cestovních kanceláří. Závěr práce shrnuje autorkou navržený příklad typického outdoorového zájezdu do Kyrgyzstánu včetně detailního itineráře a stanovení cen pro celý zájezd.
Klíčová slova: zájezd; cestovní kancelář; outdoorový zájezd
Název práce: Specifics of outdoor-oriented travel agencies in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Jordáková, Markéta
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
The work summarizes the specifics of travel agencies Kudrna, Adventura and Livingstone, which focus on active holidays and outdoor tours. The number of so-called Outdoor-oriented travel agencies in the Czech market are nowadays increasing and a more detailed description of their activities is therefore very interesting. The aim of the thesis is to evaluate and to analyze a typical outdoor tour from the point of view of the mentioned travel agencies. Personal structured interviews with representatives of mentioned travel agencies were used as a research method. The conclusion of the work summarizes the author's suggested proposal of a typical outdoor tour to Kyrgyzstan, including detailed itinerary and pricing for the entire trip.
Klíčová slova: tour; travel agency; outdoor tour

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu