Název práce: Monetární (peněžní a úvěrová) politika Ruské federace a její vliv na podnikatelskou sféru
Autor(ka) práce: Rogozhnikov, Nikita
Vedoucí práce: Soukup, Jindřich
Oponenti práce: Kulbakov, Nikolay
Cílem bakalářské práce je analýza a vysvětlení monetární politiky centrální banky Ruské federace, a vymezení specifičností jejího fungování v období 2000-2015, jejich cílů, modelů, hlavních instrumentů a metod regulace. Nejdříve se v první kapitole věnuje teoretickému problému monetarní politiky, v této části jsou popsány základní teoretické aspekty fungování měnové politiky. Pak bude popsáno fungování a učinnost centrální banky v podminkách ruské ekonomiky. Dále jsou rozebrány dvě období: 2000-2013 a 2014-2015.. V rámci samotné analýzy monetární politiky Ruské federace budou probrány podmínky zahajení kríze 2014-2015. Stejné tak budou probrány nástroje, pomocí kterých se centrální banka Ruské federace snaží docílit konečných žádoucích výsledků. Dále se bude uveden vliv na podnikatelskou sféru a ruskou ekonomiku.
Klíčová slova: Nástroje monetární politiky ; Monetární politika; Centrální banka Ruské federace
Název práce: Monetary policy in Russian Federation and its influence on enterpreneurship
Autor(ka) práce: Rogozhnikov, Nikita
Vedoucí práce: Soukup, Jindřich
Oponenti práce: Kulbakov, Nikolay
The aim of this bachelor thesis is to analyze and to explain motenary policy of Russian federation central bank and to determine specefic characteristics during 2000-2015, its targets, models, main instruments and methods of regulation. First of all, in the first chapter will be introduced theoritical part of monetary policy, in that part there are the main aspects of monetary policy. Then the functions and the effectiveness of Russian central bank will be described. There are described two periods: 2000-2013 and 2014-2015. The conditions and the causes of the crysis 2014-2015 will be depicted during the analysis of the monetary policy. Equally the instruments which are being used by the central bank will be taken place in that bachelor thesis. In the end, the author describes influence of monetary policy on enterpreneurship and economy.
Klíčová slova: Monetary instruments; Central bank of Russian federation; Monetary policy

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie