ERP formou SaaS a mobilní technologie v logistice

Název práce: ERP formou SaaS a mobilní technologie v logistice
Autor(ka) práce: Juříček, Michal
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
Tato práce je zaměřena na problematiku využití podnikových informačních systémů (ERP) poskytovaných jako služba (SaaS) s využitím mobilních technologií pro podnik s logistickými aktivitami. Cílem práce je zjistit, zda na českém trhu existuje ERP poskytované for-mou SaaS vyhovující potřebám modelového podniku. To je dosaženo stanovením řady kritérií a následným porovnáním a ohodnocením vybraných systémů ve dvou fázích. Výsledkem je vybraný systém, který nejlépe vyhovuje zvoleným kritériím a tím i potřebám modelového podniku. Následně jsou pro tento systém dle nabízených modulů a funkcionalit popsány možnosti jeho využití na mobilních technologiích a jak lze tyto technologie v kombinaci s vybraným systémem využít v procesech modelového podniku.
Klíčová slova: SaaS; cloud computing; ERP; Podnikový informační systém; mobilní technologie; logistika
Název práce: ERP provided as a service and mobile technologies in logistics
Autor(ka) práce: Juříček, Michal
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
This thesis is focused on the use of enterprise information systems (ERP) provided as a service (SaaS) together with mobile technologies in an enterprise with logistics activities. The goal of the thesis is to find out whether a Czech market offers the ERP provided as a service suitable for needs of the model enterprise. This is achieved by specifying a set of criteria and following comparison and evaluation of the chosen ERP systems in two phases. The result is one chosen system which suits the best to specified criteria and therefore the needs of the model enterprise. Subsequently for the chosen system (and its offered func-tionalities) possibilities of its use with mobile technologies are described for model enterprise processes.
Klíčová slova: ERP; SaaS; Enterprise information system; cloud computing; mobile technologies; logistics

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií