Rozvoj cestovního ruchu v Třešti na základě hipoturistiky

Název práce: Rozvoj cestovního ruchu v Třešti na základě hipoturistiky
Autor(ka) práce: Florianová, Marie
Vedoucí práce: Syrovátka, Oldřich
Oponenti práce: Oberhel, Martin
Bakalářská práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Teoretický celek dešifruje obecnou terminologii cestovního ruchu, předpoklady, potenciál a tvorbu turistického produktu. Praktická část analyzuje nynější situaci cestovního ruchu v Třešti. Cílem práce je navržení nového turistického produktu z provedených rozborů a dotazníkových šetření. Záměrem práce je prodloužení stávající délky pobytu turistů. Je využito přírodního potenciálu, kterým toto město disponuje, přičemž je kladen důraz na trvale udržitelný rozvoj. Produkt stojí na rozboru předpokladů, vzájemné kooperaci subjektů, bere v úvahu dva stávající segmenty hostů (mladé páry, rodiny s dětmi) a zohledňuje současné preference.
Klíčová slova: cestovní ruch; produkt; hipoturistika; potenciál; Třešť
Název práce: The development of tourism in Třešť on the basis horseback riding
Autor(ka) práce: Florianová, Marie
Vedoucí práce: Syrovátka, Oldřich
Oponenti práce: Oberhel, Martin
This bachelor project is divided into theoretical and practical part. Theoretical part solves basic definition of tourism, assumptions, potential and process of creation of tourist product. Practical part analyzes actual situation of tourism in Třešť. The aim of the project is a proposal of a new tourist product, which is based on the analysis and on surveys. The main intention of the bachelor project is extension of the time spent by tourists in this location. It uses a natural potential, which the city has, while emphasizes a sustainable development. The product stands on analysis of assumptions, mutual cooperation and takes into account present segments of the guests (young couple and families with children) and actual preferences.
Klíčová slova: tourism; product; horse riding; potential; Třešť

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu