Vzdělávací mobilní aplikace v leteckém provozu

Název práce: Vzdělávací mobilní aplikace v leteckém provozu
Autor(ka) práce: Polyakova, Lyudmila
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
Cílem této práce je seznámit čtenáře s novou produktivní formou vzdělávaní m-learning v leteckém provozu. Práce se zaměřuje na mobilní vzdělávací aplikace jak pro piloty, tak i pro letecké mechaniky. V teoretické části práce jsou vysvětleny základní pojmy a definice, které s danou problematikou souvisí. Dále jsou popsány kategorie leteckých mobilních vzdělávacích aplikací, jejich dostupnost a použití v praxi. Je uvedena současná situace s leteckými mobilními vzdělávacími aplikacemi ve světě a v České republice. Předmětem praktické části je analýza mobilních vzdělávacích aplikací z leteckého provozu. Analýza jednotlivých aplikací je provedena za pomocí stanovených metrik a SWOT analýzy. Výstupem této analýzy je posouzení, zda jsou zvolené aplikace pro vzdělávání pilotů a leteckých mechaniků vhodné, jednoduché k využívaní a jaké přináší silné, slabé stránky, příležitosti a hrozby.
Klíčová slova: letectví; iPad v letectví; mobilní aplikace; mobilní vzdělávání; mobilní zařízení; M-learning
Název práce: Mobile applications for education in air traffic
Autor(ka) práce: Polyakova, Lyudmila
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pour, Jan
The aim of this work is to introduce the reader to the new productive form of m-learning training in air traffic. The thesis focuses on mobile educational applications for pilots as well as for aeronautical mechanics. The theoretical part of the thesis explains the basic concepts and definitions that are related to the given issue. There are also described categories of aeronautical mobile educational applications, their availability and use in practice. The current situation with mobile mobile education applications in the world and in the Czech Republic is presented. The practical part is the analysis of mobile educational applications from air traffic. Analysis of individual applications is performed using established metrics and SWOT analysis. The output of this analysis is to assess whether the selected pilots and aeronautical training applications are appropriate, easy to use, and which brings strengths, weaknesses, opportunities and threats.
Klíčová slova: mobile learning; aviation; mobile devices; mobile applications; M-learning; iPad in aviation

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky