Vytvoření funkčních požadavků na IS na základě analýzy organizace

Název práce: Vytvoření funkčních požadavků na IS na základě analýzy organizace
Autor(ka) práce: Mařík, Ondřej
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Řepa, Václav
Tato práce se zabývá vytvořením funkčních požadavků na informační systém na základě procesní analýzy organizace. V teoretické části seznamuje se základními pojmy týkajícími se podnikových procesů, jejich modelováním a vztahu k informačnímu systému společnosti. Dále jsou představeny dva přístupy k analýze fungování organizace, a to přístup konzultantské společnosti Logio a metodiku MMABP. V praktické části je popsán reálný projekt procesní analýzy a vytvoření seznamu funkčních požadavků na IS obchodní společnosti. Na vymezenou část stejné společnosti je pak aplikována metodika MMABP. Závěrem jsou porovnány výsledky a posouzena vhodnost obou přístupů pro tuto konkrétní aplikaci.
Klíčová slova: MMABP; Zadávací dokumentace IS; Podnikový proces; Procesní analýza; Procesní modelování; Funkční požadavky; Požadavky na IS
Název práce: Creation of Functional Requirements for IS from Process Analysis of an Organization
Autor(ka) práce: Mařík, Ondřej
Vedoucí práce: Svatoš, Oleg
Oponenti práce: Řepa, Václav
The thesis focuses on the creation of functional requirements for an information system based on process analysis of an organization. In the theoretical part introduces the reader to the basic concepts related to business processes, their modeling and relationship with the company’s information system. Then, two approaches to analysing the functioning of the organization are presented, namely the approach of consultancy company Logio and the MMABP methodology. The practical part describes a real project of process analysis and creation of functional requirements for IS of a trading company. The MMABP approach is then applied to defined part of the same company. In conclusion, results are compared and suitability of both approaches for this specific application is evaluated.
Klíčová slova: Business process analysis; Process modeling; MMABP; Tender documentation; Requirements for IS; Functional requirements; Business process

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií