Insolvenční řízení z pohledu dob a časových lhůt

Název práce: Insolvenční řízení z pohledu dob a časových lhůt
Autor(ka) práce: Douda, Jiří
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Moravec, Tomáš
Diplomová práce se zabývá insolvenčním řízením z pohledu dob a časových lhůt. Cílem práce je ověřit dvě hypotézy stanovené v úvodu. Autor se zabývá významem dob a časových lhůt už z dob římského práva. Dále autor věnuje pozornost detailnímu rozboru ustanovení zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (dále insolvenční zákon), ve znění pozdějších předpisů, která obsahují pojednání o době nebo časové lhůtě. V závěru práce autor zhodnotí přínos novely insolvenčního zákona, která nabyde účinnosti v létě 2017 a současně navrhne novelu zákona de lege ferenda včetně možných dopadů, která tato novela může přinést.
Klíčová slova: lhůta; dlužník; věřitel; Insolvence; insolvenční řízení; insolvenční soud
Název práce: Insolvency proceedings in terms of periods and time limits
Autor(ka) práce: Douda, Jiří
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Moravec, Tomáš
This diploma thesis deals with insolvency proceedings in terms of periods and time limits. The main objective of this thesis is to verify two hypotheses stated in the introduction. Author concentrates on the meaning of the periods and time limit since the ages of Roman law. Author is also paying attention to detailed analysis of law n. 182/2006 Sb., about bankruptcy and ways of its solutions (hereinafter insolvency law), as subsequently amended, which obtain treatises about the period or time limits. Author also evaluates the benefit of the insolvency law amendments, which will become effective in summer of 2017, and he will also propose law amendment de lege ferenda including possible impacts, which can be brought by this amendment, in the conclusion.
Klíčová slova: creditor; debtor; insolvency proceeding; insolvency court; Insolvency; period

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva