Příjmové nerovnosti v Hongkongu

Autor(ka) práce: Lédrová, Kristýna
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
Diplomová práce se zabývá příjmovými nerovnostmi v Hongkongu. Za cíl si klade pojednat o podobě administrativního uspořádání (model "jedna země, dva systémy), aktuálních sociálních problémů a na jejich základě popsat příjmové nerovnosti v oblasti. Vedlejším cílem je potvrzení či popření negativní korelace příjmových nerovností a ekonomického růstu por případ Hongkongu. Práce popisuje taktéž celosvětové a regionální trendy těchto problémů a v kontextu je mezi sebou porovnává.
Klíčová slova: příjmové nerovnosti; "jedna země, dva systémy"; sociální systém Hongkongu
Název práce: Income Inequalities in Hong Kong
Autor(ka) práce: Lédrová, Kristýna
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
Diploma thesis deals with income inequalities in Hong Kong. The main objective of the thesis is to describe and discuss administrative arrangement (´one country two systems´model), main problems of social system in Honng Kong. Based on this, income inequalities in the territory are described. The minor aim is to prove or disprove the negative correlation between income inequalities and economic growth in case of Hong Kong. The above trends are being described in world context as well and are being compared between each other.
Klíčová slova: ´one country, two systems´; social system in Hong Kong; income inequalities

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů