Potenciál cestovního ruchu ve městě Forlí (Itálie)

Název práce: Potenciál cestovního ruchu ve městě Forlí (Itálie)
Autor(ka) práce: Srbová, Pavlína
Vedoucí práce: Netková, Jarmila
Oponenti práce: Lautnerová, Anna
Hlavním cílem diplomové práce je potvrzení či vyvrácení hypotézy, zdali má město Forlí potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Práce je rozdělena do čtyř kapitol. První kapitola se zabývá cestovním ruchem Itálie a charakteristikou regionu Emilia Romagna. Druhá kapitola je zaměřena na seznámení s městem Forlí, a to především z hlediska památek. Ve třetí kapitole jsou analyzovány služby cestovního ruchu ve městě Forlí a poslední kapitola je věnována hvězdicovým výletům, které je možné z města Forlí, díky jeho výhodné poloze v rámci regionu, realizovat.
Klíčová slova: Temná turistika; Emilia Romagna; Cestovní ruch; Forlí; Benito Mussolini
Název práce: Potential of Tourism in the City of Forlí (Italy)
Autor(ka) práce: Srbová, Pavlína
Vedoucí práce: Netková, Jarmila
Oponenti práce: Lautnerová, Anna
The aim of this diploma thesis is to confirm or refute hypothesis whether the city of Forlí has potential for tourism development. The thesis is divided into four chapters. The first chapter deals with the tourism in Italy and the Emilia Romagna region. The second chapter focuses on introdution of the city of Forlí, especially its sights. The third chapter analyses tourism services in Forlí and the last chapter is dedicated to trips that can be realized from Forlí, thanks to its convenient location within the region.
Klíčová slova: Dark Tourism; Emilia Romagna; Tourism; Benito Mussolini; Forlí

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch