Analýza vývoje zahraničního obchodu mezi ČR a vybranými zeměmi Latinské Ameriky

Název práce: Analýza vývoje zahraničního obchodu mezi ČR a vybranými zeměmi Latinské Ameriky
Autor(ka) práce: Marecová, Nikol
Vedoucí práce: Hinčica, Vít
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Tato práce má přiblížit pohled na zahraniční vztahy mezi Českou republikou a vybranými zeměmi Latinské Ameriky, jmenovitě se jedná o Chile a Argentinu. Cílem práce je zjistit, kdy byly navázány vzájemné vztahy, jak se dále vyvíjely a o jaké smlouvy se opírají. Dalším předmětem zkoumání budou druhy exportovaných a importovanýchkomodit Českou republikou. Po provedené analýze, proběhne komparace obchodu mezi Českou republikou a Chile s obchodem mezi Českou republikou a Argentinou.
Klíčová slova: Chile; Argentina; zahraniční obchod ; Česká republika
Název práce: The analysis of foreign trade between the Czech Republic and selected countries of Latin America
Autor(ka) práce: Marecová, Nikol
Vedoucí práce: Hinčica, Vít
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
This work illustrates view of relations between the Czech Republic and selected countries of Latin America, specifically Chile and Argentina. The aim of the study is to determine when mutual relationships were established, how they have evolved and what kind of contracts are based on. Another object of examination are kinds of exported and imported commodities by Czech Republic. After the analysis of collected data take place comparison of trade between the Czech Republic and Chile, and between the Czech Republic and Argentina.
Klíčová slova: Czech Republic; Chile; Argentina; trade

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod