Cestovní ruch pro všechny se zaměřením na dětské tábory

Název práce: Cestovní ruch pro všechny se zaměřením na dětské tábory
Autor(ka) práce: Hanusková, Marcela
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Abrhám, Josef
Tato bakalářská práce se zabývá sociálním cestovním ruchem, aplikovaným na dětské tábory. Představením organizace Pionýr, z. s. a následným rozborem poskytnutých dat o táborech za roky 2002 - 2016. Cílem práce je analyzovat postavení nabídky, především pionýrských táborů, na trhu České republiky. Dále pomocí dat získaných z projektu SAFE demonstrovat, jakou měrou přispívá dobrovolnická práce na táborech v České republice. V neposlední řadě bylo cílem ověřit, jakým způsobem jsou dobrovolnické dětské tábory důležité a přínosné v sociálním cestovním ruchu. Při analýze dat spolku Pionýr byla zjištěna klesající tendence počtu táborů a také počtu dětí, které se táborů účastnily, nicméně zájem o tábory je stále velký. Na základě výstupů z projektu SAFE, bylo vypočteno, kolik by stála dobrovolnická práce na pionýrských táborech za rok 2016.
Klíčová slova: Cestovní ruch pro všechny; Sociální cestovní ruch; Pionýr; Dětské tábory
Název práce: Tourism for all with a focus on children's camps
Autor(ka) práce: Hanusková, Marcela
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Abrhám, Josef
This bachelor thesis deals with social tourism, applied to children camps. The presentation of the organization Pionýr, z. s. and subsequent analysis of the data on camps for the years 2002 - 2016. The aim of the thesis is to analyse the position of the supply, especially the pioneer camps, on the market of the Czech Republic. In addition, using the data obtained from the SAFE project, demonstrate how much volunteer work on camps in the Czech Republic contributes. Finally, the aim was to verify how volunteer children's camps are important and beneficial in social tourism. When analysing the data of the Pionýr association, the decreasing trend in the number of camps as well as the number of children participating in the camps was found, however the interest in the camps is still high. Based on the outputs from the SAFE project, it was calculated how much volunteer work would cost for pioneer camps for 2016.
Klíčová slova: Social tourism; Tourism for all; Children's camps

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu