Analýza podnikatelského prostředí Nigérie a obchodní spolupráce s ČR

Název práce: Analýza podnikatelského prostředí Nigérie a obchodní spolupráce s ČR
Autor(ka) práce: Moravcová, Ilona
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Štemberk, Jan
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou podnikatelského prostředí Nigérie se zaměřením na politické, ekonomické, sociální, technologické a legislativní faktory. Tyto faktory mají velký vliv na podnikatelské subjekty, a proto hrají důležitou roli při rozhodování podnikatelů, zda vstoupit na tento trh či nikoliv. Nejdříve je vymezen teoretický rámec pro pochopení dané problematiky. Následující část se věnuje samotné analýze podnikatelského prostředí s ohledem na možná rizika a hrozby. V závěru práce byla analyzována i vzájemná obchodní spolupráce České republiky a Nigérie a současný stav vztahů.
Klíčová slova: Afrika; Nigérie; PESTL analýza; Podnikatelské prostředí
Název práce: Analysis of the business environment of Nigeria
Autor(ka) práce: Moravcová, Ilona
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Štemberk, Jan
This thesis analyzes the business environment of Nigeria with a focus on political, economic, social, technological and legal factors. These factors have a big impact on entrepreneurs, therefore they play an important role in deciding entrepreneurs whether to enter the market or not. First, it is defined a theoretical background for understanding the issue. The following section deals with the analysis of the business environment with a view to possible risks and threats. In the conclusion was analyzed a mutual business cooperation between the Czech Republic and Nigeria and the current state of relations.
Klíčová slova: Nigeria; PEST analysis; Analysis of a business environment; Africa

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů