Nové úkoly české ekonomické diplomacie

Název práce: Nové úkoly české ekonomické diplomacie
Autor(ka) práce: Baumann, Daniel
Vedoucí práce: Sato, Alexej
Oponenti práce: Halík, Jaroslav
Cílem této bakalářské práce bylo odpovědět na otázku, zda činnosti ekonomické diplomacie České republiky odpovídají strategickým cílům České republiky v rámci zahraničních ekonomických vztahů. Bakalářská práce se skládá ze 3 částí. První část se zabývá ekonomickou diplomacií na teoretické úrovni. V druhé části je analyzovaná ekonomická diplomacie České republiky. Ve třetí části je popsána Exportní strategie České republiky na období 2012 až 2020. Zde je také zhodnoceno plnění této strategie.
Klíčová slova: ekonomická dimenze zahraniční politiky; exportní strategie; ekonomická diplomacie
Název práce: New Tasks of Czech Economic Diplomacy
Autor(ka) práce: Baumann, Daniel
Vedoucí práce: Sato, Alexej
Oponenti práce: Halík, Jaroslav
The aim of this bachelor thesis is to answer the question whether the activities of economic diplomacy of the Czech Republic tally with the strategic goals of the Czech Republic in foreign economic relations. The bachelor thesis consists of 3 parts. The first part deals theoretically with the economic diplomacy. In the second part, the economic diplomacy of the Czech Republic is analysed. In the third part, the export strategy of the Czech Republic for the period from 2012 to 2020 is described. It is evaluated the fulfilling of the strategy there too.
Klíčová slova: economic diplomacy; economic dimension of foreign policy; export strategy

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů