Návrh projektu gastronomického zařízení

Název práce: Návrh projektu gastronomického zařízení
Autor(ka) práce: Hrabalová, Dominika
Vedoucí práce: Kvítková, Zuzana
Oponenti práce: Mlejnková, Lena
Cílem této bakalářské práce je na základě vlastní analýzy stravovacích zařízení v Mnichově Hradišti a výsledků dotazníkového šetření odhalit potenciální mezeru v tržní nabídce a navrhnout nový podnik, který by tuto mezeru zaplnil. Práce se nejprve zabývá teoretickými východisky týkajícími se stravovacích služeb a sestavování podnikatelského plánu, po kterých následuje představení zkoumané lokality. Praktická část práce dále přináší výsledky vlastní analýzy nabídky stravovacích zařízení formou komparačních tabulek, interpretaci výsledků dotazníkového šetření ohledně poptávky po stravovacích zařízení v Mnichově Hradišti a spokojenosti rezidentů se současnou nabídkou. V poslední části práce je navržen nový podnik z hlediska hlavní cílové skupiny, kategorie, velikosti, umístění, produktových skupin a marketingového plánu odbytu.
Klíčová slova: podnikatelský plán; stravovací zařízení; kavárna; Mnichovo Hradiště
Název práce: Project Proposal of a Catering Facility
Autor(ka) práce: Hrabalová, Dominika
Vedoucí práce: Kvítková, Zuzana
Oponenti práce: Mlejnková, Lena
The aims of this bachelor thesis are to analyse catering facilities in Mnichovo Hradiště, to carry out a survey among the locals about their demand and satisfaction with the current supply, to find a niche market based on its results and to design a new facility that would fill the market niche. Firstly, the thesis deals with a theoretical basis concerning catering services and preparation of a business plan, which is followed by an introduction of the researched locality. The practical part of the thesis presents the results of the analysis of catering facilities in the form of comparative tables and interprets the results of the survey about the demand for catering facilities in Mnichovo Hradiště and about satisfaction of residents with the current supply. In the last part of the thesis, a new facility is designed in the terms of the main target customers, category, size, location, main products and marketing strategy.
Klíčová slova: catering facility; Mnichovo Hradiště; café; business plan

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu