Nové Trendy v Cloudu

Vedoucí práce: Matuštík, Ondřej
Oponenti práce: Böhmová, Lucie
Jazyk práce: English
The bachelor thesis deals with the latest trends in SaaS. The main aim of this thesis is to explore, evaluate and analyze new trends in Cloud Computing based on theoretical knowledge. The theoretical part of this thesis focuses on defining the very concept of Cloud Computing and brings the reader more detailed overview of terms related to this topic. This part of the bachelor thesis also deals with an issue around trends in Cloud Computing. The practical part focuses more closely on trends in the Cloud, specifically on trends in SaaS.This part is devided into three chapters, where the first chapter discusses the current state of Cloud Computing, the second chapter focuses on the most disruptive technologies that are predicted to change the cloud around SaaS in the future. The final chapter is an analysis of the most likely SaaS trends in the future. After reading the bachelor thesis, the reader will be familiar with the current situation of Cloud and will get an overview of the latest and predicted trends in SaaS.
Klíčová slova: Cloud Computing; Cloud; SaaS; Trends
Název práce: Nové Trendy v Cloudu
Autor(ka) práce: Štefániková, Victoria
Vedoucí práce: Matuštík, Ondřej
Oponenti práce: Böhmová, Lucie
Jazyk práce: English
Bakalářská práce se zabývá nejnovějšími trendy v oblasti SaaS. Hlavním cílem práce je prozkoumat, analyzovat a vyhodnotit nové trendy v cloud computingu. Teoretická část práce se zaměřuje na definici samotné koncepce cloud computingu a přináší čtenáři podrobný přehled pojmů souvisejících s danou tématikou. Tato část bakalářské práce také přibližuje problematiku trendů v oblasti cloud computingu. Praktická část práce konkrétněji pokrývá téma trendů v cloudu a to hlavně trendy v oblasti SaaS. Tato část je rozdělena do tří kapitol, kde první přibližuje současný stav cloud computingu, druhá se zaměřuje na technologie, které v největší míře ovlivní budoucnost SaaS. Poslední kapitola je analýzou nejpravděpodobnějších a nejvíce skloňovaných budoucích trendů v oblasti SaaS. Po přečtení bakalářské práce bude čtenář seznámen se současným situací cloud computingu a získá přehled o nejnovějších a předpokládaných trendech v SaaS.
Klíčová slova: trendy; cloud ; SaaS; cloud computing

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika