Srovnání nástrojů pro správu defektů

Název práce: Srovnání nástrojů pro správu defektů
Autor(ka) práce: Kulíček, Martin
Vedoucí práce: Hyblbauer, Jan
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
V současné době se zvýšilo využívání informačních systémů více než kdy dříve. Pro tuto potřebu je nutné tyto systémy testovat a mít přehledné a ucelené informace o vzniklých defektech (chybách). Tyto přehledy napomáhají k zefektivnění procesů odstraňujících vzniklé chyby. V teoretické části se práce převážně věnuje rešerši pojmů vztahujících se k tématu a objasňuje, za jakých okolností defekt vzniká a co vlastně defekt je jako takový. V analytické části je provedena analýza trhu a následně jsou definovány základní parametry pro srovnání nástrojů pro správu defektů. V závěrečné části dochází k samotnému porovnání vybraných nástrojů dle stanovených kritérii z analytické části a následné doporučení, který nástroj vystupuje jako nejvhodnější z nastavených kritérií. Obsah této práce slouží k přehledu vlastností testovaných produktů, které jsou dostupné na trhu s nástroji pro správu defektů. Výstup může posloužit jako věrohodný zdroj informací při rozhodování jaký produkt zvolit dle zadaných kritérií.
Klíčová slova: defekt; JIRA; HPALM; testovací nástroj; IBM Rational Quality Manager, ; testování; srovnání
Název práce: Comparison of defect management tools
Autor(ka) práce: Kulíček, Martin
Vedoucí práce: Hyblbauer, Jan
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
In nowadays, the increased use of information systems than ever before. For these, it is necessary to test these systems and provide clear and compherensive information about the resulting defects (errors). These overviews help to do the process of removing defect more effectively. The theoretical part is mainly dedicated search terms related to the topic and clarifies under what circumstances defect arises and what the defect is. The analytical part is an analysis of the market and then defines the basic parameters for comparison tools to manage defects. In the final part leads to the actual comparison of selected tools according to the set criteria of the analytical part and a subsequent recommendation which tool is as a best of set criteria. The content of this thesis is used as overview of properties by tested products, which are available at the market with tools for managing defects. Output of thesis can serve as a credible source of information in process of decission which product to choose according to specified criteria.
Klíčová slova: comparsion; testing; JIRA; IBM Rational Quality Manager; HPALM; testing tool; defect

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky