Způsoby řízení rizika v rámci testovacího prostředí bankovní instituce

Název práce: Způsoby řízení rizika v rámci testovacího prostředí bankovní instituce
Autor(ka) práce: Mádl, Jiří
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Mandera, Petr
V předložené bakalářské práci se zaměřuji na způsoby řízení rizik v rámci testovacího prostředí hypotetické bankovní instituce. Součástí řízení rizik je datová anonymizace a vytvoření testovacího prostředí, jehož cílem je nabídnout co nejvěrnější kopii produkčního prostřední. V teoretické části práce se věnuji teorii datové anonymizace, legislativnímu rámci České republiky a Evropské unie, teorii testování a definuji teoretické produkční prostředí hypotetické bankovní instituce, které vychází z reálného prostředí společnosti ČSOB Leasing a.s.. Následně navrhuji a analyzuji možná řešení vytvoření testovacího prostředí. Cílem této analýzy je volba nejvhodnějšího způsobu tvorby testovacího prostředí, který v praktické části aplikuji na hypotetické prostředí. Praktická část práce se věnuje také governance navrhovaného procesu.
Klíčová slova: outsourcing; governance; testovací prostředí; GDPR; datová anonymizace; 101/2000 Sb.; citlivé údaje; osobní údaje
Název práce: Risk management methods within the banking institution's test environment
Autor(ka) práce: Mádl, Jiří
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Mandera, Petr
In the presented bachelor thesis I focus on methods of risk management within the hypothetical banking institution's test environment. Risk management includes data anonymization and the creation of the test environment to offer the most faithful copy of the production environment. In the theoretical part I deal with the theory of data anonymization, the legislative framework of the Czech Republic and the European Union, the theory of testing and define the theoretical production environment of a hypothetical banking institution that is based on the real environment of ČSOB Leasing a.s.. I subsequently propose and analyze possible solutions to create a test environment. The aim of this analysis is to choose the most appropriate way of creating a test environment, which is applied in a practical part to a hypothetical environment. The practical part is also devoted to the governance of the proposed process.
Klíčová slova: 101/2000 Sb.; sensitive data; personal data; outsourcing; governance; testing enviroment; data anonymization; GDPR

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky