Název práce: Návrh IS/ICT řešení pro podporu administrativních činností v ordinaci praktického lékaře
Autor(ka) práce: Štorek, Filip
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
Bakalářská práce je zaměřena na problematiku využití informačních systémů v ordinacích praktických lékařů. Cílem práce je na základě provedené analýzy navrhnout IS/ICT řešení pro podporu administrativních činností v ordinacích praktických lékařů. Úvodní část práce obsahuje analýzu v oblasti legislativy, uvádí závěry vzniklé z konzultací s praktickým lékařem a popisuje stav stávajících ambulantních informačních systémů včetně obecných předpokladů souvisejících s ovládáním informačních systémů. Stěžejní druhá část se již věnuje samotnému návrhu IS/ICT řešení ve formě funkcionality pro pokrytí vybraných administrativních činností a jeho následné verifikaci. Práce se zaměřuje především na takové činnosti, které podle zákona zahrnují evidenční nebo oznamovací povinnost. Přínos práce spočívá v autorském návrhu vlastního IS/ICT řešení a také ve shrnutí dostupných zdrojů a osobních zkušeností praktických lékařů.
Klíčová slova: ambulantní informační systém; administrativa; zdravotnictví; praktický lékař; ordinace; MMDIS; legislativa; IS/ICT
Název práce: Design of IS/ICT solution to support administrative activities in general practitioner's office
Autor(ka) práce: Štorek, Filip
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
This bachelor thesis is focused on the use of information systems in offices of general practitioners. The goal of the thesis is to design an IS/ICT solution based on primary analysis to support administrative activities execution in GPs offices. An introductory section contains a legislation analysis, shows results raised from consultations with a general practitioner, describes the current state of IS/ICT solutions in this field, including general assumptions related to usage of information systems. A main part of the thesis is dedicated to the design of the IS/ICT solution in form of functionality covering the most important administrative activities and its subsequent verification. The thesis primarily focuses on activities which, according to legislation, include archiving or notification requirements. The benefit of the thesis lies in the author's design of custom IS/ICT solution, as well as a summarization of available resources and personal experience of general practitioners.
Klíčová slova: healthcare; administrative; office; general practitioner; MMDIS; IS/ICT; legislation; medical information system

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky