Stanovení hodnoty podniku CRV Czech Republic, s.r.o

Autor(ka) práce: Hanzalová, Mirka
Vedoucí práce: Jánský, Jaroslav
Oponenti práce: Sabolovič, Mojmír
Cílem této diplomové práce je stanovit hodnotu podniku CRV Czech Republic, spol. s r. o. Dokument poslouží ke zlepšení informovanosti managementu o hospodaření jimi řízeném podniku. Práce je rozdělena do dvou částí, a to části teoretické a praktické. V teoretické části je vysvětlen postup ocenění včetně vymezení oceňovacích metod. Praktická část pak zobrazuje výsledky dílčích částí ocenění jako je strategická analýza a analýza finanční. Dále následuje analýza a prognóza generátorů hodnot a sestavení finančního plánu. Posléze je provedeno ocenění pomocí výnosových metod diskontovaných peněžních toků, ekonomické přidané hodnoty a kapitalizovaných čistých výnosů. K ocenění je také využita i majetková metoda účetní hodnoty. V závěru je provedena syntéza výsledků a stanovena výsledná hodnota podniku k 31. 8. 2016.
Klíčová slova: strategická analýza; metoda ekonomické přidané hodnoty; finanční analýza; ocenění podniku; metoda účetní hodnoty; metoda kapitalizovaných čistých výnosů; metoda diskontovaných peněžních toků
Název práce: Determining the value of CRV Czech Republic, Ltd
Autor(ka) práce: Hanzalová, Mirka
Vedoucí práce: Jánský, Jaroslav
Oponenti práce: Sabolovič, Mojmír
An aim of this diploma thesis is to determine the value of CRV Czech Republic, Ltd. The document will serve to help to improve management's awareness of a management of the enterprise they lead. The thesis is divided into two parts, namely theoretical and practical. The theoretical part explains a valuation process, including a definition of valuation methods. The practical part then presents results of parts of evaluations conducted by a strategic analysis and a financial analysis. Next follows the analysis and prognosis of the value generators and a compilation of a financial plan. Finally, the valuation is done using discounted cash flow methods, an economic added value and capitalized net returns. The valuation method also uses an equity method. At the end, synthesis of results is made and the final value of the company is stated to 31 August 2016.
Klíčová slova: capitalized net income method; book value method; economic value added method; financial analysis; strategic analysis; business valuation; discounted cash flow method

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu