Název práce: Latentní komparativní výhody jako zdroj ekonomického růstu a rozvoje v případě Toga a Beninu
Autor(ka) práce: Kalibová, Markéta
Vedoucí práce: Šaroch, Stanislav
Oponenti práce: Jiránková, Martina
Práce se zabývá odhadem možných latentních komparativních výhod vybraných rozvojových zemí. Tento odhad vychází z metodiky Nové strukturální ekonomie. První kapitola proto obsahuje základní teoretická východiska Nové strukturální ekonomie. Další dvě kapitoly se věnují samotnému odhadu latentních komparativních výhod a analýze ekonomického prostředí vybraných zemí.
Klíčová slova: Latentní komparativní výhody; Nová strukturální ekonomie; Benin; Togo
Název práce: Latent Comparative Advantages as a Source of Economic Growth and Development in Case of Togo and Benin
Autor(ka) práce: Kalibová, Markéta
Vedoucí práce: Šaroch, Stanislav
Oponenti práce: Jiránková, Martina
Goal of this thesis is to estimate possible latent comparative advantages of selected developing countries. The estimation has its foundation in methodology of New Structural Economics. The first chapter therefore contains theoretical basis of the New Structural Economics. The next two chapters contain the estimation of latent comparative advantages and analysis of economic environment of selected countries.
Klíčová slova: Latent Comparative Advantages; New Structural Economics; Benin; Togo

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů