Ochrana spotřebitele v železniční dopravě

Název práce: Ochrana spotřebitele v železniční dopravě
Autor(ka) práce: Hrbáčková, Lucie
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Švarc, Zbyněk
Předmětem této bakalářské práce je ochrana spotřebitele v železniční dopravě. Jejím cílem je zjistit, jaké je současné postavení spotřebitele v železniční dopravě, tj. jaká práva a povinnosti spotřebiteli náleží, a na základě zjištěných skutečností potvrdit následující hypotézy: 1. Současné legislativní nastavení v oblasti ochrany spotřebitele v železniční dopravě je dostačující. 2. Konkurence působící v železniční dopravě je pro spotřebitele přínosná.
Klíčová slova: informační povinnosti; přepravní smlouva; spotřebitel; cestující; železniční doprava; služby; reklamace
Název práce: Consumer protection in rail transport
Autor(ka) práce: Hrbáčková, Lucie
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Švarc, Zbyněk
The subject of this bachelor's thesis is consumer protection in rail transport. Its aim is to determine what is the current position of the consumer in rail transport, i.e. which rights and obligations belong to consumers, and based on the established facts confirm the following hypothesis: 1. Current legislative setting in consumer protection in rail transport is sufficient. 2. Competition in rail transport is beneficial for consumers.
Klíčová slova: consumer; passenger; information requirement; contract of carriage; services; rail transport; complaint

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva